Електронний каталог ННСГБ НААН online
Електронний каталог
ННСГБ НААН online

 


МінАПК

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Виставки

150 років з дня народження

видатного російського ґрунтознавця та луківника В. Р. Вільямса (1863-1939)

 

Василь Робертович Вільямс (1863-1939) – російський ґрунтознавець, луківник, дійсний член АН СРСР (1931) і ВАСГНІЛ (1935).

Випускник Петровської сільськогосподарської академії. Вчений-педагог: професор і завідувач кафедри загального землеробства і ґрунтознавства Московської сільськогосподарської академії ім. Тімірязєва, її директор з 1907 року, ректор в 1922-1925 рр. Засновник і перший завідувач кафедри «Основи землеробства і рослинництва» Московського інституту механізації та електрифікації сільського господарства. Автор близько 450 наукових праць.

Основні праці присвячені розвитку вчення В. В. Докучаєва про ґрунт. Разом з відомим російським ґрунтознавцем П. А. Костичевим став основоположником агрономічного землеробства, створив теорію єдиного ґрунтоутворювального процесу, розробив травопільну систему землеробства.

В. Р. Вільямс був першим ґрунтознавцем, що підкреслив значення біологічного круговороту елементів у формуванні не тільки органічної, але і мінеральної частини ґрунтів. Йому належить ідея про поєднання в ґрунтах двох циклів круговороту речовин в природі : малого біологічного і великого геологічного. Ґрунтуючись на провідній ролі біологічних чинників в ґрунтоутворенні, Вільямс розробив наукові основи травопільної системи землеробства.

Із матеріалами виставки можна ознайомитись у «Фонді видань, випущених у XIX столітті з сільськогосподарської тематики» ННСГБ НААН (читальний зал № 2).

 

 
сайт создан компанией web студия