Електронний каталог ННСГБ НААН online
Електронний каталог
ННСГБ НААН online

 


МінАПК

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Виставки

Чеська сільськогосподарська книга XIX ст. у фондах ННСГБ НААН

На особливу увагу стосовно розвитку сільського господарства заслуговує така європейська країна, як Чехія. До Першої світової війни вона вважалася слов’янською країною з високорозвиненим землеробським виробництвом. Тісний взаємозв’язок з Російською імперією, що пояснювався політичними й економічними умовами, дозволив поширити чехословацький досвід у сільськогосподарській галузі. У Чехословаччині було налагоджено роботу сільськогосподарської та лісової промисловості. На початку ХХ ст. у цій країні землеробством займався лише 41% загальної чисельності мешканців, а основна частина працювала у фабрично-заводській промисловості, торгівлі та інших галузях. Однак землеробство мало високий рівень розвитку та знаходилося у тісному зв’язку з промисловістю.

У межах наукового дослідження колекцій іноземної книги у «Фонді видань, випущених у XIX столітті з сільськогосподарської тематики Державної наукової сільськогосподарської бібліотеки УААН» за мовними ознаками було виокремлено чеські видання аграрного профілю. Наукова література Чехії представлена виданнями з лісівництва, рослинництва, ветеринарії, розведення тварин, агропромислового виробництва і тваринництва.

У «Фонді» знаходиться науковий господарський словник відомого чеського природодослідника та експерта з сільського господарства, доктора, земського інспектора господарського виховання у чеському краї Франтішека Сітенського. Він, в основному, займався дослідженням торфу, історією та селекцією сільськогосподарських культур. Вніс значний внесок у створення сільськогосподарських науково-дослідних станцій та розвиток розведення тварин в Чехословаччині. Знайомився з тваринництвом, відвідавши Австрію, Німеччину, Голландію, Данію, Швецію, Норвегію, а потім Швейцарію, Францію та Італію.

У 2012 році ННСГБ НААН було видано науково-допоміжний бібліографічний покажчик «Чеські сільськогосподарські видання у фондах Державної наукової сільськогосподарської бібліотеки НААН та науково-дослідних установ і вищих навчальних закладів аграрного профілю (1894-2012)», де зібрана вся інформація про наявність сільськогосподарських чеськомовних видань XIX-XI століття.

 

З матеріалами виставки можна ознайомитись у читальному залі № 2 ННСГБ НААН.

 

 
сайт создан компанией web студия