Електронний каталог ННСГБ НААН online
Електронний каталог
ННСГБ НААН online

 


МінАПК

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Виставки

120 років виходу в світ журналу «Хозяинъ» (1894-1905)

 

Журнал «Хозяинъ» – це щотижневий ілюстрований журнал з сільського господарства та економіки. Видавався в Санкт-Петербурзі з 1894 року по 1905 рік І. А. Мальцовим, під редакцією видатного російського агронома О. П. Мертваго. Редактори-видавці А. П. Суботін, І. А. Машковцев. Далі журнал виходив під назвою — «Нужды деревни» (1906-1911).

Журнал був розрахований на великих землевласників і заможних селян-хуторян. У ньому друкувались статті з питань землеробства, тваринництва, городництва, садівництва і технічних культур, а також фінансів і статистики. Журнал висвітлював економічне життя і систематично публікував огляди літератури по сільському господарству, що виходили в Росії і за кордоном.

Журнал співпрацював з такими видатними діячами науки як: проф. А. П. Андріановський, П. Ф. Бараков, Б. А. Бертенсон, Ф. І. Вараксін, Л. П. Весін, проф. В. Е. Вільямс, В. С. Виноградов, проф. А. І. Воєйков, Н. В. Верещагін, проф. В. В. Докучаєв, проф. Н. Ю. Зограф, П. В. Колосов, Ав. А. Калантар, проф. П. Н. Кулешов, проф. К. Е. Ліндеман, проф. Я. Я. Нікітінський, проф. А. В. Петров, І. М. Рева, проф. В. М. Руднєв, проф. А. В. Совєтов, проф. П. Р. Сльозкін, Г. І. Танфільєв, проф. М. К. Турський, князь С. Урусов, проф. А. Ф. Фортуна-тов, проф. А. Н. Шишкін, Р. І. Шредер, проф. Н. П. Червінський, М. А. Енгельгардт, проф. І. І. Янжула та ін.

Програма кожного номера включала в собі: урядові розпорядження; статті із землеробства, тваринництва, городництва, садівництва, технічного виробництва; статті з економіки; досліди та потреби господарів чорноземної та нечорноземної смуг Росії; економічне життя та література в Росії і за кордоном; новини з природознавства та агрономії; кореспонденція; торгівельний відділ; відгуки про нові книги; засідання наукових товариств; корисні поради для людей і тварин; питання та відповіді; рекламу.

Як додаток, «Xозяинъ» щорічно видавав 12 книг «Библиотеки хозяина», що складалися з оригінальних і перекладних статей з питань сільського господарства російських та іноземних авторів.

Для ознайомлення з виставкою, присвяченій 120-річчю виходу в світ журналу «Хозяинъ», запрошуємо у «Фонд» ННСГБ НААН, який знаходиться у читальному залі № 2.

 

 
сайт создан компанией web студия