Електронний каталог ННСГБ НААН online
Електронний каталог
ННСГБ НААН online

 


МінАПК

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Виставки

160 років від дня народження одного із засновників вітчизняної зоотехнічної науки, магістра сільськогосподарських наук П. М. Кулєшова (1854-1936)

 

Видатний вчений-зоотехнік, академік Павло Миколайович Кулєшов (1854-1936) по праву вважається батьком вітчизняної зоотехнії. Він вніс великий вклад у справу розвитку тваринництва. Отримавши у Харкові ветеринарну освіту, Кулєшов поступив у Петровську землеробську та лісову академію (нині Московська сільськогосподарська академія ім. К. А. Тимірязєва), яку успішно закінчив у 1879 р. На протязі трьох років майбутній вчений теоретично і практично вивчав скотарство та вівчарство  в Європі та Сполучених Штатах Америки. Після повернення був професором Петровської академії на кафедрі приватної зоотехнії, а після закриття академії багато років працював старшим спеціалістом з тваринництва при Департаменті землеробства.

Павло Миколайович розробив новітні методи племінного розведення сільськогосподарських тварин, які базуються на вченні Ч. Дарвіна. У вирішенні системи племінної роботи П. М. Кулєшов виходив із принципу відбору та підбору, виховання та умов експлуатації тварин. Вчений вивчав породи сільськогосподарських тварин в історичній послідовності їх розвитку. Виходячи з цього, він розробив теорію походження та розвитку порід і показав залежність їх від зовнішніх умов. Сучасні породи сільськогосподарських тварин, як доказав Кулєшов, походять від древніх культурних порід, виведених людиною на протязі тривалого періоду. Застосовуючи метод племінного покращення сільськогосподарських тварин, вчений завжди пов’язував їх з конкретними господарськими умовами. П. М. Кулєшов першим серед вітчизняних вчених розробив метод оцінки конституції сільськогосподарських тварин та запропонував свою оригінальну класифікацію типів конституції тварин. Вивів новий тип тонкорунних овець – новокавказький меринос. Кулєшов постійно вивчав, узагальнював та популяризував практичний досвід кращих вітчизняних тваринників.

Павло Миколайович був талановитим педагогом. Відомими зоотехніками наукової школи П. М. Кулєшова були М. І. Придорогін (1863-1923), І. І. Калугін (1867-1945), І. О. Широких (1863-1943), С. В. Давід, Н. В. Петров та ін.

З матеріалами виставки можна ознайомитись у читальному залі № 2 ННСГБ НААН.

 

 
сайт создан компанией web студия