Електронний каталог ННСГБ НААН online
Електронний каталог
ННСГБ НААН online

 


МінАПК

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Події

 

17 січня 2015 року відбулася зустріч директора Національної наукової сільськогосподарської бібліотеки Національної академії аграрних наук України (ННСГБ НААН), члена-кореспондента НААН Вергунова Віктора Анатолійовича з Віце-прем’єр - міністром – Міністром культури України Кириленко В’ячеславом Анатолійовичем.

Під час зустрічі Віктор Анатолійович звернувся до Віце-прем’єр-міністра – Міністра культури України з офіційним листом, у якому викладено актуальні питання концептуального та організаційного характеру щодо стабілізації ситуації у бібліотечній сфері в умовах чергової реформації та пропозиції, вирішення яких потребує державного втручання.

Найвагоміші з них:

1. Створити Національну агенцію з питань бібліотек і бібліотечної справи шляхом об’єднання працівників із відповідних підрозділів Адміністрації Президента України, Кабінету Міністрів України та Міністерства культури України або запровадити посаду Уповноваженого Президента України з цього питання.

2. Доручити новоствореній інституції розробити та затвердити «Концепцію розвитку бібліотек і бібліотечної справи в Україні до 2020 року» через спеціально скликаний Всеукраїнський з’їзд (конференцію) бібліотечних працівників.

3. Врегулювати питання комплектування бібліотечних фондів. Акцент був зроблений на забезпеченні бібліотек обов'язковим безоплатним примірником усіх друкованих видань та інших документально-інформаційних носіїв.

4. Приділити увагу збереженню бібліотечних фондів, особливо рідкісних і цінних видань. Якнайшвидше створити Державний реєстр національного культурного надбання, який би цілісно поєднав весь документно-інформаційний потенціал у єдиний національний інформаційний ресурс, що значно поліпшить рівень та якість забезпечення користувачів наукових бібліотек.

Крім того, членом-кореспондентом НААН Вергуновим В.А. та академіком НААН Панасюком Б.Я. був підготовлений і переданий Кириленку В. А. лист «Про сільськогосподарську дослідно-селекційну справу», в якому автори привертають увагу нинішньої влади до недостатньо продуманого пункту Коаліційної угоди (грудень 2014 р.), що передбачає здійснити у сфері НААН «приватизацію (із паюванням) земель між працівниками», що практично ліквідовує в аграрній державі Україні, якщо не суцільно, то більшість дослідно-селекційних станцій і ставить під загрозу існування наймолодшої складової культури і природознавства нації – сільськогосподарської дослідної справи.

 

Віктор Анатолійович передав від колективу бібліотеки у подарунок Віце-прем’єр-міністру – Міністру культури України Кириленку В. А. підготовлений при установі для вузів аграрного профілю посібник «Аграрна історія України».

Зустріч мала конструктивний характер. Віце-прем’єр-міністр – Міністр культури України схвально сприйняв викладене державницьке бачення вирішення накопичених за 22 роки нагальних галузевих проблем з метою стабілізації ситуації в бібліотечній сфері.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

сайт создан компанией web студия