Електронний каталог ННСГБ НААН online
Електронний каталог
ННСГБ НААН online

 


МінАПК

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Події

 

9 квітня 2015 року на виконання п. 2 розпорядження Кабінету Міністрів України від 17.12.2012 р. № 1077-р «Про затвердження плану заходів щодо реалізації Концепції реформування системи фінансування та управління науковою і науково-технічною діяльністю на період до 2017 року» та в рамках НДР «Наукометричний моніторинг репрезентаційної діяльності мережі НААН в системі комунікаційно-соціальних інновацій» (№ держ. реєстрації 01014U002437), Національною академією аграрних наук України спільно з Національною сільськогосподарською бібліотекою НААН проведено круглий стіл на тему: «Стан і перспективи наукометричного оцінювання наукового потенціалу НААН».

У заході взяли участь представники Міністерства освіти і науки України, галузевих відділень та наукових установ мережі НААН, відповідальні особи за випуск періодичних сільськогосподарських видань.

З вітальним словом до учасників зібрання звернувся Віце-президент головний вчений секретар НААН Заришняк А.С., який привітав всіх присутніх у залі і наголосив на актуальності питання, що виноситься на розгляд.

Були заслухані повідомлення, зокрема: Вергунов Віктор Анатолійович, директор ННСГБ НААН, член-кореспондент НААН у доповіді «Про оцінювання результативності наукової діяльності», зупинився на питанні щодо ролі і місця науки в сучасному суспільстві. Костенко Леонід Йосипович, завідувач відділу бібліометрії та наукометрії Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського у своєму повідомленні «Бібліометрика аграрної науки» окреслив методологію та інструментарій профілів та їх реалізацію в бібліометричній системі Google Scholar. Анікіна Ольга Петрівна, провідний науковий співробітник ННСГБ у виступі «Проблеми та перспективи входження періодичних видань НААН в наукометричну систему» змалювала шляхи зі входження у науково-інформаційні системи та подальшу інтеграцію в провідні міжнародні наукометричні бази, зокрема: Scopus, Web of Science. Лютик Тетяна Василівна, старший науковий співробітник ННСГБ у виступі на тему: «Вплив індексу Хірша на оцінку науково-технологічного потенціалу НААН» представила авторську методику оцінки результативності науково-технологічного потенціалу НААН з урахуванням чотирьох складових (кадрової, видавничо-інформаційної, організаційно-технологічної та фінансової), а також індекса Хірша (за Google Scholar).

Після обговорення проблемних питань учасникам круглого столу було запропоновано підтримати починання Національної академії аграрних наук України та Національної сільськогосподарської бібліотеки НААН щодо створення бібліометричної бази даних аграрної науки з метою удосконалення системи наукометричного оцінювання наукової активності вчених Національної академії аграрних наук України.

 

 

 

 

сайт создан компанией web студия