Електронний каталог ННСГБ НААН online
Електронний каталог
ННСГБ НААН online

 


МінАПК

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Події

28 травня 2015 року у Національній науковій сільськогосподарській бібліотеці Національної академії аграрних наук України відбулася X Всеукраїнська конференція молодих вчених та спеціалістів «Історія освіти, науки і техніки в Україні», присвячена 150-річчю з часу заснування Полтавського товариства сільського господарства. Зібрання проходило в рамках планового заходу Національної академії аграрних наук України щодо виконання постанови Верховної Ради України від 11.02.2015 № 184-VIII «Про відзначення пам’ятних дат і ювілеїв у 2015 році». У конференції взяли участь народні депутати України, Президент Національної академії аграрних наук України, керівники Полтавської обласної державної адміністрації, Полтавської обласної ради, Полтавської державної аграрної академії, фахівці різних установ та відомств України, що опікуються проблемами ведення сільського господарства та організації його науково-освітнім забезпеченням, молоді вчені.

В пленарному засіданні зі вступним словом до учасників конференції звернувся голова організаційного комітету, член-кореспондент НААН В.А. Вергунов, який окреслив план роботи зібрання, його мету і завдання.

З вітальними словами до гостей-учасників урочистого заходу звернувся Гадзало Ярослав Михайлович – президент Національної академії аграрних наук України, академік НААН. Він висловив впевненість, що нинішнє зібрання – унікальна можливість для молодих фахівців зібратись разом і обговорити актуальні питання аграрної історії у світлі європейської інтеграції, що сприятиме збагаченню досвіду для розбудови важливої для держави науки, адже за молоддю майбутнє України. Побажав плідної роботи та успіхів в реалізації накреслених планів.

 

Вітала присутніх голова Комітету з питань науки і освіти Верховної Ради України, народний депутат України – Гриневич Лілія Михайлівна. Вона наголосила на важливості заходу, що проводиться бібліотекою і відзначила, що Полтавське товариство сільського господарства - це колиска розвитку сільського господарства. Побажала присутнім подальших цікавих оптимальних рішень, креативного мислення та нових наукових здобутків.

 

З вітальним словом звернувся заступник голови Полтавської  обласної Ради Микійчук Володимир Пилипович, який привітав учасників і гостей конференції та побажав всім присутнім результативної плідної роботи.

 

З вітаннями звернувся до учасників зібрання проректор з виховної роботи Полтавської державної аграрної академії Кочерга Анатолій Андрійович.

 

Привітати гостей і учасників конференції завітав і радник міністра внутрішніх справ України Апостол Михайло Володимирович.

 

Продовженням пленарної частини конференції стали наукові доповіді.

З ключовою доповіддю «Полтавському товариству сільського господарства – 150 років: віхи видатних діянь на благо України» виступив Вергунов Віктор Анатолійович – доктор сільськогосподарських наук, професор, заслужений працівник сільського господарства України, член-кореспондент НААН, директор ННСГБ НААН).

Савчук Варфоломій Степанович, доктор історичних наук, професор, професор кафедри теоретичної фізики Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара доповів про «Ініціативи земств південних губерній Російської імперії як чинник створення Полтавської сільськогосподарської дослідної станції».

 

Гангур Володимир Васильович, кандидат сільськогосподарських наук, старший науковий співробітник, заступник директора з наукової роботи в галузі рослинництва Інституту свинарства і АПВ НААН оприлюднив інформацію на тему: «Історична хода Полтавської державної сільськогосподарської дослідної станції ім. М.І. Вавілова та її внесок до скарбниці аграрних знань».

 

Самородов Віктор Миколайович – доцент кафедри екології, охорони природи та збалансованого природокористування Полтавської державної аграрної академії декларував про «Управлінську вертикаль Полтавського товариства: постаті та звершення».

З інформацією про «Адресно-архітектурні компоненти Полтавського сільськогосподарського товариства» виступила Кигим Світлана Леонідівна, завідуюча науково-експозиційним відділом природи Полтавського краєзнавчого музею ім. В. Кричевського.

 

Про «Роль Полтавського товариства сільського господарства в становленні ветеринарії в регіоні» розповів Рудик Станіслав Костянтинович – доктор ветеринарних наук, професор, заслужений працівник народної освіти України, професор кафедри анатомії тварин імені академіка В.Г. Касьяненка НУБІП.

 

Цікаву інформацію про «Київське товариство сільського господарства і сільськогосподарської промисловості (1876-1919) як складова еволюційного процесу сільськогосподарської дослідної справи в Україні» доповіла Щебетюк Наталія Борисівна, кандидат історичних наук, старший науковий співробітник сектору наукової бібліографії та біографістики Інституту аграрної науки, освіти і техніки ННСГБ НААН

 

й Пилипчук Олег Ярославович, доктор біологічних наук, професор, завідувач кафедри «Екологія та безпека життєдіяльності» Державного економіко-технологічного університету транспорту з інформацією «Київське товариство дослідників природи та підсумки його діяльності».

 

Лупенко Юрій Олексійович, доктор економічних наук, професор, академік НААН, директор ННЦ «Інститут аграрної економіки НААН» зосередив увагу присутніх на питанні «Роль громадських об’єднань в сучасній аграрній економіці».

 

Далі робота конференції проходила по секціях: 1. Секція «Історія Полтавського товариства сільського господарства» - було заявлено 20 доповідачів.

У секції 2 «Історія аграрної науки, освіти і техніки» – 54 повідомлень.

Серед учасників секції 3 «Загальні питання становлення та розвитку вітчизняної науки, освіти та техніки» задекларовано 48 учасників.

У секції 4 «Інформаційно-бібліотечне супроводження науково-освітнього галузевого процесу» прийняло участь 24 науковці.

Учасниками 5 секції «Актуальні проблеми наукового забезпечення ведення сільського господарства України» стали 13 осіб.

Організаційним комітетом Х Всеукраїнської конференції молодих учених і спеціалістів «Історія освіти, науки і техніки в Україні» були заслухані виступи учасників секцій і визначені переможці, яким вручили дипломи за кращу доповідь. Переможцями стали: 1 місце отримала Кізлова А.А. за доповідь «Технічні засоби в шануванні Києво-Печерської ікони Успіння Пресвятої Богородиці (кінець XVIII — початок ХХ ст.)»;

2 місцеБабічук І.В. за виступ «Значення праць про вітаміни І. Горбачевського для сільського господарства»;

3 місцеМироненко Д.О. за доповідь, що характеризувала «Соціально-бібліотечний проект Державної наукової архітектурно-будівельної бібліотеки імені В. Г. Заболотного «Історія малих міст України»».

Конференція пройшла в дружній атмосфері. За її результатами підготовлений збірник матеріалів X Всеукраїнської конференції молодих вчених та спеціалістів «Історія освіти, науки і техніки в Україні», присвяченої 150-річчю з часу заснування Полтавського товариства сільського господарства.

Співробітники ННСГБ НААН отримали Подяку від Полтавської обласної ради, за підписом Голови – Ворони П.В. за дослідження з актуальних питань історії освіти, науки і техніки.

Крім того, науковці бібліотеки були нагороджені цінними подарунками.

 

сайт создан компанией web студия