Електронний каталог ННСГБ НААН online
Електронний каталог
ННСГБ НААН online

 


МінАПК

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Виставки

200 років з дня народження Е. Л. Регеля (1815-1892) - доктора філософії,

ботаніка і вченого садівника

 

Едуард Людвігович (Едуард Август) Регель (13 серпня 1815 – 27 квітня 1892) – доктор філософії, видатний ботанік і вчений садівник.

Навчався в Готській гімназії і вже в той час вільні години проводив у заняттях садівництвом, якому присвятив потім все своє життя. З 1832 по 1837 рік був вільним слухачем в Геттінгенському ботанічному саду і вивчав ботаніку під керівництвом професора Бартлінга. Потім працював і навчався в ботанічних садах Бонна і Берліна. Твір, написаний ним у цей час, «Фізіологічне пояснення робіт з садівництва», приніс йому почесну популярність і місце головного садівника в ботанічному саду в Цюріху (1842). Тут він отримав учений ступінь доктора філософії і читав лекції в місцевому університеті.

Протягом майже 37 років (1855-1892) Регель був співробітником, а з 1875 року і до кінця життя – директором Імператорського ботанічного саду в Санкт-Петербурзі. Ним були засновані: ботанічний музей і ботанічна лабораторія при садові, акліматизаційний сад у Петербурзі, що мав на меті акліматизацію плодових і декоративних дерев і чагарників, Імператорське російське товариство садівництва, в якому він був віце-президентом, кілька спеціальних журналів з садівництва, які сам редагував.

У 1872-1874 роках за проектом Регеля і під його керівництвом розбитий Адміралтейський сад у Санкт-Петербурзі. Е. Л. Регель розробив дендрологічну частину перепланування Катерининського скверу (нині площа Островського) у Санкт-Петербурзі (1873-1880, архітектор Д. І. Грімм). Довгий час він жив на території ботанічного саду.

Е. Л. Регель написав понад 500 творів, статей і заміток з різних питань ботаніки та садівництва.

 

Для більш детального ознайомлення з науковим доробком видатного вченого запрошуємо до читального залу № 2 ННСГБ НААН.

 

 
сайт создан компанией web студия