Електронний каталог ННСГБ НААН online
Електронний каталог
ННСГБ НААН online

 


МінАПК

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Виставки

Факсимільні видання Фонду ХІХ ст. з сільськогосподарської тематики ННСГБ НААН, включені до державного Реєстру наукових об’єктів, що становлять національне надбання (1802 – 1900)

 

Перші факсимільні видання з'явилися в Європі на початку ХIХ ст., що було пов'язане з виникненням і розвитком допоміжних історичних дисциплін – дипломатики й палеографії. На першому етапі розвитку техніка відтворення була ще дуже недосконалою, навіть примітивною: факсиміле виконували, прорисовуючи оригінал через прозорий папір з подальшим гравіруванням на дереві або металі. Одним з перших застосував для точного відтворення оригіналів фотографію видатний мистецтвознавець і колекціонер П.І. Севастьянов.

В колекції Фонду ХІХ ст. ННСГБ НААН знаходяться унікальні екземпляри вітчизняних та іноземних факсимільних видань. Перш за все, це видання з автографами авторів – видатних вчених світового масштабу, серед яких: Е.К. Брандт, Н. Вагнер, Н. Вознесенський, С.І. Ростовцев, М.М. Сибірцев та ін.

 

 

Однією з найцінніших факсимільних іноземних видань Фонду є альбом американського натураліста, орнітолога і художника-анімаліста Д.Д. Одюбона «Птахи Америки» (1827 – 1838 рр.). В книзі представлено 20 кольорових факсимільних таблиць в склографі. Це факсиміле було передруковано з оригіналу в Майнінгенському музеї.

 

 

Для більш детального ознайомлення з факсимільними виданнями ХІХ ст., запрошуємо до читального залу №2 ННСГБ НААН.

 

 
сайт создан компанией web студия