Електронний каталог ННСГБ НААН online
Електронний каталог
ННСГБ НААН online

 


МінАПК

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Події

29 вересня 2015 року на державному рівні відбулися урочистості з нагоди відзначення 150-річчя Полтавського товариства сільського господарства. Ініціатором проведення заходу виступив член-кореспондент НААН, директор Національної наукової сільськогосподарської бібліотеки НААН Вергунов В.А. Його задум підтримали народні депутати України Гриневич Л.М. та Кириленко І.Г., включивши цю подію до Постанови Верховної Ради України № 184-VIII від 11 лютого 2015 р. «Про відзначення пам’ятних дат і ювілеїв у 2015 році».

На території Полтавської державної аграрної академії відкрили пам’ятний знак «З нагоди 150-річчя Полтавського товариства сільського господарства (1865–2015 рр.)». Він був встановлений за фінансової підтримки мецената Яцука І.П. – генерального директора Державної установи «Інститут охорони ґрунтів України». У церемонії урочистого відкриття пам’ятного знаку взяли участь: член-кореспондент НААН, директор Національної наукової сільськогосподарської бібліотеки НААН Вергунов В.А., генеральний директор Державної установи «Інститут охорони ґрунтів України» Яцук І.П., заступник голови Полтавської обласної ради Микійчук В.П., керівник департаменту агропромислового розвитку Полтавської ОДА Фролов С.О.

З вітальними словами наукову й освітянську громадськість привітали ректор Полтавської державної аграрної академії Аранчій В.І., директор Національної наукової сільськогосподарської бібліотеки НААН, член-кореспондент НААН Вергунов В.А., заступник голови Полтавської обласної ради Микійчук В.П. та ін.

Член-кореспондент НААН, директор Національної наукової сільськогосподарської бібліотеки НААН Вергунов В.А. зазначив про роль та значення Полтавського товариства сільського господарства для розвитку українського суспільства.

Відомий меценат, генеральний директор Державної установи «Інститут охорони ґрунтів України» Яцук І.П. подякував полтавській громаді за можливість долучитися до відзначення 150-річчя Полтавського товариства сільського господарства заради вшанування пам’яті вчених-аграріїв та донесення до майбутніх поколінь здобутків їх пращурів.

Від Національної академії аграрних наук України до слова був запрошений віце-президент НААН, академік Бащенко М.І. Він привітав студентство, викладацько-професорський склад, науковців та гостей Полтавщини від імені президента академіка НААН Гадзало Я.М. та Президії НААН і вручив нагороди Національної академії аграрних наук України найкращим співробітникам Полтавської державної аграрної академії за їхній внесок у розвиток АПВ та багаторічну працю і значні творчі здобутки.

В урочистостях взяв участь нащадок династії Кочубеїв зі Швейцарії – Алекс Кочубей. На запрошення Вергунова В.А. він вперше опинився на Полтавщині і був дуже зворушений взяти участь у заходах, присвячених 150-річчю Полтавського товариства сільського господарства, до заснування його долучилася родина князів Кочубеїв.

Про успіхи та здобутки Полтавського товариства сільського господарства продовжили говорити на урочистих зборах у Полтавському академічному обласному українському музично-драматичному театрі імені М.В. Гоголя.

Із головною доповіддю про віхи благих діянь Полтавського товариства сільського господарства виступив член-кореспондент НААН, директор Національної наукової сільськогосподарської бібліотеки НААН Вергунов В.А. Доповідач надав ґрунтовну контекстову оцінку соціально-політичним та економічним обставинам ведення аграрної галузі в регіоні, особливу увагу зосередив на організації науково-освітнього забезпечення та кооперативного руху, зазначив про доробок його правонаступника – Полтавського наукового сільськогосподарського товариства.

Привітання із ювілейною датою від голови Верховної ради України В. Гройсмана до Полтави привіз голова Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин Кутовий Т.В. Заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин Івченко І.Є. наголосив, що Вергунову В.А. «… вдалося зібрати найвищу аграрну еліту Полтавського регіону…». Народний депутат України Кириленко І.Г. зосередив увагу, що Полтавське товариство сільського господарства, засноване пізніше за решту подібних установ у Російській імперії, однак мало величезні здобутки. І це все стало можливим тільки завдяки винятковій енергетиці полтавської землі.

Нащадок одного із засновників Полтавського товариства сільського господарства Лева Кочубея Алекс Кочубей підкреслив як важливо використовувати знання науковців і творчих об’єднань та поширювати їхні здобутки у світі. Він запропонував стати українським провідником, аби презентувати Полтавщину на світовій арені.

Про відродження Полтавського товариства сільського господарства зауважив у своєму виступі Вергунов В.А. На підтвердження його слів генеральний директор ТОВ фірми «АСТАРТА-КИЇВ», заслужений працівник сільського господарства України Іванчик В.П. офіційно оголосив про рішення установчих зборів від 18 вересня 2015 року щодо відновлення діяльності цього творчого об’єднання на благо Вітчизни та краю на чолі з патріархом органічного землеробства Героєм України, Героєм Соціалістичної праці Антонцем С.С. і запросив приєднатися до них всіх небайдужих до активізації аграрної науки, підвищення якості освіти, підтримки передових та ефективних технологій сільського господарства.

У рамках заходу відбулася презентація спеціальної тритомної збірки документів у п’яти книгах «Полтавське товариство сільського господарства (журнали засідань)», підготовлених єдиним у світі Інститутом аграрної науки, освіти та техніки Національної наукової сільськогосподарської бібліотеки НААН та книжок Вергунова В.А. «Від Погарського навчально-зразкового господарства до Гадяцької сільськогосподарської станції або історія подарунку купця В.В. Бойка полтавській громаді» та «Полтавському товариству сільського господарства - 150 років: віхи видатних діянь на благо України».

Чудовий концерт за участю найкращих талантів мальовничої Полтавщини став справжньою окрасою урочистого зібрання.

 

 

 

 

 

 

 

 

сайт создан компанией web студия