Електронний каталог ННСГБ НААН online
Електронний каталог
ННСГБ НААН online

 


МінАПК

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Події

30 вересня 2015 року о 12.00 у Національній науковій сільськогосподарській бібліотеці Національної академії аграрних наук України відбулося урочисте засідання колективу з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек (Указ Президента України N 471/98 від 14 травня 1998 р.). Серед запрошених присутніми були завідувачі наукових бібліотек сільськогосподарської мережі.

Завітали привітати бібліотечних працівників шановні гості: Княжицький Микола Леонідович, Голова Комітету Верховної Ради України з питань культури і духовності, Івченко Вадим Євгенович, народний депутат України, член депутатської фракції політичної партії "Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина"у Верховній Раді України, заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин, Апостол Михайло Володимирович, радник міністра внутрішніх справ України.

Розпочалося засідання з вітального слова Вергунова В.А., директора ННСГБ НААН, члена-кореспондента НААН та зачитаного вітання Віце-прем’єр-міністра України - Міністра культури України В’ячеслава Анатолійовича Кириленка.

 

Про підсумкові результати діяльності ННСГБ НААН висвітлила у своїй доповіді Татарчук Л.М., заступник директора з науково-інформаційної та бібліотечної роботи.

Про корпоративну взаємодію наукових сільськогосподарських бібліотек територіальних обєднань в Україні доповіла Капралюк О.В., завідувачка відділу науково-методичної та реферативної роботи, к. с.-г. н.

 

З вітальними словами до присутніх у залі звернувся Княжицький Микола Леонідович, Голова Комітету Верховної Ради України з питань культури і духовності. Він привітав колектив з професійним святом. Зупинився на проблемних питанням з книговидавництва в Україні і розповів про ініційований ним законопроект, який передбачає включення у нього пункти про розвиток бібліотек, використання спецфондів для фінансування культурних проектів у сфері книговидання, а також про створення Інституту книги.

Завдання Інституту полягатиме у створенні та реалізації програм з поширення української книги (в тому числі - за кордоном), реалізації програм щодо розвитку бібліотек, виділення грошей на поповнення бібліотечних фондів та реалізація програми «Українська книга» на прозорих умовах.

Івченко Вадим Євгенович - народний депутат України, заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин у своєму вітальному слові колективу сказав: «Незважаючи на бурхливий розвиток інформаційних технологій, бібліотеки лишаються життєво необхідним зберігачем знань минулих поколінь. А бібліотекарі — їх хранителями. Від щирого серця вітаю всіх бібліотечних працівників з Всеукраїнським днем бібліотек і бажаю успіхів у їх благородній просвітницькій справі». Від фракції “Батьківщина” та від себе особисто Івченко В.Є. привітав працівників сільськогосподарської бібліотеки та вручив подарунки та грамоти.

За підсумками діяльності у 2014 р. з бібліотечно-інформаційного та наукового забезпечення навчально-виховного процесу Національна наукова сільськогосподарська бібліотека НААН, як науково-методичний центр сільськогосподарських бібліотек України, за підсумками діяльності у 2014 р. визначила кращі колективи серед бібліотек вищих навчальних закладів І-ІУ р.а. Міністерства аграрної політики та продовольства України та науково-дослідних установ НААН, які були відзначені і нагороджені Дипломами, Національної наукової сільськогосподарської бібліотеки НААН, зокрема:

Колектив наукової бібліотеки Дніпропетровського державного аграрно-економічного університету;

Колектив наукової бібліотеки Роменського коледжу СНАУ

та окремих завідувачів:

Заболотну Лідію Іванівну – директора наукової сільськогосподарської бібліотеки Одеського державного аграрного університету;

Понкратову Людмилу Миколаївну – завідуючу наукової сільськогосподарської бібліотеки Коледжу Сумського НАУ.

Подякою Президії Національної академії аграрних наук України нагороджено:

Демиденко Ольгу Іванівну – завідуючу бібліотеки Черкаської державної сільськогосподарської дослідної станції;

Свістул Ольгу Володимирівну – завідуючу бібліотеки Інституту тваринництва степових районів імені М.Ф. Іванова «Асканія-Нова» — Національного наукового селекційно-генетичного центру з вівчарства.

За високий професіоналізм, вагомий особистий внесок у розвиток інформаційно-бібліотечного супроводження наукового забезпечення сільського господарства України та з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек були відзначені співробітники ННСГБ НААН й нагороджені:

Грамотою Верховної Ради України:

Черниш О.О., провідний науковий співробітник сектору наукознавства Інституту історії аграрної науки, освіти та техніки.

Цінним подарунком Верховної Ради України:

Татарчук Л.М., заступник директора з науково-інформаційної та бібліотечної роботи, к.і.н.;

Капралюк О.В., завідувачка відділу науково-методичної роботи та реферування, к.с-г.н.;

Коваленко Н.П., с.н.с. сектору наукознавства Інституту історії аграрної науки, освіти та техніки, к.і.н.

Почесною відзнакою Національної академії аграрних наук України:

Гриценко Н.Ф., завідувачка відділу документного забезпечення та збереження наукових фондів, к.і.н.

Почесною Грамотою Національної академії аграрних наук України:

Гриценко Н.В., головний бухгалтер ННСГБ НААН;

Опанасенко О. М., с.н.с. відділу бібліотечно-інформаційних технологій та наукової обробки документів.

Подякою Національної академії аграрних наук України:

Дударєва Н.І., бібліотекар відділу документного забезпечення та збереження наукових фондів.

Був відзначений Полтавською обласною радою й нагороджений Почесною Грамотою весь Колектив ННСГБ НААН та найактивніші учасники-співробітники ННСГБ НААН, які доклали максимум зусиль при підготовці документів, пов’язаних з репрезентацією здобутків Полтавського товариства сільського господарства, якому у 2015 році виповнилося 150-років від створення і з початку свого існування стало центром подальшого розвитку сільськогосподарського виробництва не тільки в регіоні, а й у країні. Серед його генеруючих ініціатив – створення Полтавського дослідного поля – візітівки аграрної держави України, з появою якого з’явилась нова складова культури нації та сучасного природознавства – сільськогосподарська дослідна справа.

Почесною Грамотою Полтавської обласної ради:

1. Колектив ННСГБ НААН;

 

2. Гриценко Н.Ф., завідувачка відділу документного забезпечення та збереження наукових фондів, к.і.н.;

3. Грищенко Т.Р., провідний науковий співробітник сектору наукознавства Інституту історії аграрної науки, освіти та техніки, к.і.н.;

4. Підгайна Т.М., молодший науковий співробітник відділу документного забезпечення та збереження наукових фондів, к.і.н.

Подякою Полтавської обласної ради:

1. Василяка О.В., молодший науковий співробітник відділу документного забезпечення та збереження наукових фондів;

2. Красікова О.Ю., науковий співробітник відділу документного забезпечення та збереження наукових фондів;

3. Киракосян-Панасюк Н.С., провідний бібліотекар відділу документного забезпечення та збереження наукових фондів;

4. Ручко Т.В., науковий співробітник відділу науково-методичної роботи та реферування;

5. Щиголь Г.С., старший науковий співробітник відділу науково-методичної роботи та реферування, к.і.н.

ННСГБ НААН від благодійних фондів «Сприяння розвитку медицини» (керівник Овечко О.Ю.) й «Апостол» (президент Апостол І.М.) був зроблений дуже вагомий для бібліотеки подарунок у виглядів трьох серверів для зберігання електронної інформації, за що весь колектив їм безмірно вдячний.

Голова Комітету Верховної Ради України з питань культури і духовності Княжицький Микола Леонідович відвідав читальний зал №2 бібліотеки, де знаходяться фонди видань сільськогосподарської тематики, випущені у ХІХ столітті, та які за розпорядженням Кабінету Міністрів України № 1038-р свідоцтво № 117, серія АА, від 3 вересня 2009 р.), внесено до Державного реєстру наукових об’єктів, що становлять національне надбання. Їх обсяги налічують понад 10 тис. 300 одиниць. Микола Леонідович з цікавістю ознайомився з колекціями фонду, з найдавнішою, найбільшою і найменшою за форматом книгами, які мають своє місце серед тисячного фонду тощо.

 Залишив свої враження від побаченого і взагалі від перебування у стінах ННСГБ НААН - у Книзі відгуків для почесних гостей.

Під час заходу працювала книжкова виставка «Аграрна документно-інформаційна скарбниця України (до 17-ї річниці всеукраїнського дня бібліотек)». 

 

 

сайт создан компанией web студия