Електронний каталог ННСГБ НААН online
Електронний каталог
ННСГБ НААН online

 


МінАПК

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Події

23 жовтня 2015 року у Національній науковій сільськогосподарській бібліотеці Національної академії аграрних наук України відбувся плановий захід – круглий стіл „Інформаційні ресурси для аграрної науки і освіти: інтеграція і технології доступу”.

У заході взяли участь представники бібліотек науково-дослідних установ і галузевих освітніх закладів системи Національної академії аграрних наук України, Міністерства аграрної політики та продовольства України, провідних бібліотек України та зарубіжжя. З вітальним словом до учасників зібрання звернувся директор ННСГБ НААН, член-кореспондент НААН Вергунов Віктор Анатолійович, який привітав всіх присутніх у залі, наголосив на актуальності питання, що виноситься на розгляд і побажав плідної роботи та конструктивних рішень.

 

Були заслухані повідомлення заступника директора з наукової роботи ННСГБ НААН, доктора сільськогосподарських наук, професора Тарабріна Олексія Євгеновича, який у своєму виступі «ННСГБ НААН - центр науково-інформаційних ресурсів аграрної тематики ХХІ століття» зупинився на питаннях інформаційно-бібліотечного забезпечення вітчизняної аграрної науки інформацією, що функціонально покладено на ННСГБ НААН через формування власних інформаційних ресурсів та світових.

Воронович Світлана Іванівна - завідувачка відділу наукового формування інформаційних ресурсів Білоруської сільськогосподарської бібліотеки ім. І.С. Лупіновича НАНБ у повідомленні «Доступ к информационным ресурсам Белорусской сельскохозяйственной библиотеки: сервисы и технологии» (здійснювався в скайповому режимі), поділилася досвідом про передплачені світові Бази даних, якими володіє установа за рахунок держави,  і з якими є можливість працювати користувачам фізичним, віддаленим тощо.

 

Методист Житомирського національного аграрно-екологічного університету Гейзе Ірина (директор бібліотеки Ігнатюк Марина Вікторівна), продемонструвала відеоролик про навики запровадження технології автоматизованої ідентифікації документно-інформаційних ресурсів у науковій бібліотеці ЖНАЕУ.

 

Рудзський Лев Зінов’євич, член Правління Міжнародної Асоціації «ЕБНІТ» у своєму виступі «Персонализация системы информационного обеспечения: путь в правильном направлении» зупинився на питаннях забезпечення інформацією віддаленого користувача.

 

Костенко Леонід Йосипович, зав. відділом бібліометрії та наукометрії Національної бібліотеки України ім. В.І. Вернадського, кандидат технічних наук с.н.с. у своєму повідомленні «Аграрна наука України в дзеркалі бібліометрії» окреслив методологію, інструментарій профілів та їх реалізацію в бібліометричній системі Google Scholar.

 

 

В підсумковій частині засідання круглого столу, після дискусій та обговорення учасниками проблемних питань, заступником директора з науково-інформаційної та бібліотечної роботи Татарчук Л.М. в форматі заходу було доведено до присутніх проект рекомендацій, які були зараховані для подальшої роботи ННСГБ НААН в корпоративній співпраці з аграрними бібліотеками.

 

 

 

Під час проведення Круглого столу працювала книжкова виставка: «Інформаційні ресурси ННСГБ НААН для наукового забезпечення АПВ України».

 

 

 

сайт создан компанией web студия