Електронний каталог ННСГБ НААН online
Електронний каталог
ННСГБ НААН online

 


МінАПК

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Події

11 листопада 2015 року у залі засідань Президії НАН України відбулося засідання Головної редакційної колегії «Великої української енциклопедії».

Постановою Президії Національної академії наук України № 248 від 21 жовтня 2015 року було затверджено оновлений склад Науково-редакційної ради та Головної редакційної колегії «Великої української енциклопедії». До їх членів увійшов директор Національної наукової сільськогосподарської бібліотеки НААН, член-кореспондент НААН Вергунов В.А.

На порядок денний було винесено два питання:

1) Про хід підготовки «Великої української енциклопедії» – проблеми та перспективи (доповідачі – голова Головної редакційної колегії «Великої української енциклопедії» академік НАН України, академік-секретар Відділення фізики і астрономії НАН України Локтєв В.М. та його заступник – доктор історичних наук, професор, директор ДНУ «Енциклопедичне видавництво» Киридон А.М.);

2) Про організацію роботи Головної редакційної колегії «Великої української енциклопедії» (доповідач - Любовець О.М., доктор історичних наук, заступник директора ДНУ «Енциклопедичне видавництво»).

У своїх виступах доповідачі зосередили увагу на важливості створення, насамперед, електронної версії енциклопедії, зауважуючи, що це – єдина праця в Академії, освячена урядом. Також присутнім були окреслені нагальні організаційні питання, що потребують якнайшвидшого вирішення для подальшої злагодженої та системної діяльності редколегії. Серед них виділяли: статус структури, в якій наголос слід робити саме на науковості; відпрацювання алгоритму взаємодії між ДНУ «Енциклопедичне видавництво», Національною академією наук України та Комітетом телебачення та радіомовлення.

У результаті проведеного засідання Головна редакційна колегія «Великої української енциклопедії» ухвалила: 1) взяти до відома інформацію про хід підготовки енциклопедії, продовжити роботи над створенням її портальної та друкованої версії; 2) взяти за основу «Положення про Головну редакційну колегію «Великої української енциклопедії» та доопрацювати його відповідно до висловлених зауважень; 3) активізувати роботу експертних груп НАН України з питань рецензування реєстру гасел ВУЕ та статей для Енциклопедії, для чого просити академіків-секретарів сприяти підготовці відповідних матеріалів; 4) ДНУ «Енциклопедичне видавництво» у місячний термін підготувати скоригований Календарний план підготовки і видання ВУЕ, відповідно до Указу Президента України № 7 «Питання підготовки та видання «Великої української енциклопедії» від 12 січня 2015 р.

Інформацію підготувала

провідний науковий співробітник

сектору наукознавства ННСГБ НААН,

к.і.н., с.н.с. Тетяна Грищенко

 

сайт создан компанией web студия