Електронний каталог ННСГБ НААН online
Електронний каталог
ННСГБ НААН online

 


МінАПК

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Події

16 листопада 2015 року директор Національної наукової сільськогосподарської бібліотеки НААН член-кореспондент НААН Вергунов В.А. та провідний науковий співробітник сектору наукознавства, голова Ради молодих вчених НААН Грищенко Т.Р. взяли участь у засіданні круглого столу на тему: «Законодавче врегулювання створення Українського інституту книги: українські реформи та європейський досвід», що відбувся у конференц-залі Верховної Ради України (м. Київ, вул. Грушевського, 5).

Організатором заходу виступив Комітет з питань культури і духовності Верховної Ради України. Метою проведення круглого столу стало обговорення основних положень прийнятого у першому читанні за основу проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення системи державного управління в книговидавничій сфері» (реєстр. № 3084).

Народні депутати України та представники виконавчої влади разом з видавцями, книгорозповсюджувачами, працівниками бібліотек різних рівнів та експертами у форматі конструктивної дискусії обговорили необхідність удосконалення системи державного управління у сфері вітчизняного книговидання і створення з цією метою Українського інституту книги – державної установи, підпорядкованої Міністерству культури України, яка відповідатиме за реалізацію державної політики у книговидавництві.

Почесним гостем заходу був директор польського Інституту книги Ґжеґож Ґауден. Він поділився досвідом функціонування такої інституції в Польщі, розповів про багаторічні програми польського уряду з підтримки книговидання, допомоги публічним бібліотекам, зокрема в селах та невеликих містечках, їх комп’ютерну модернізацію, створення в них дискусійних клубів і тренінгових центрів тощо. Ґжеґож Ґауден наголосив, що основний напрям діяльності польського Інституту – це популяризація польської книги у країні і за кордоном, а також підтримка видання цінних книжок. Він також задекларував готовність поділитися з українськими колегами практичними досягненнями очолюваної ним установи, а саме: передати досвід запуску системи комп’ютеризації бібліотечних фондів «МАК+».

Жваві дискусії точилися навколо бібліотечної долі у новому Законі. Напередодні у ЗМІ з’явилися публікації Вергунова В.А. щодо занепокоєння бібліотечної спільноти у зв’язку з прийняттям цього законопроекту. Ці аргументи були порушені автором і на засіданні круглого столу. На його підтримку виступили генеральний директор Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського, член-кореспондент НАН України Попик В.І., генеральний директор Національної бібліотеки України для дітей, заслужений працівник культури України Гордієнко А.І., директор Державної бібліотеки України для юнацтва, кандидат педагогічних наук, доцент Саприкін Г.А. Крім того, інші учасники круглого столу також підтримали думку про те, що бібліотечну справу не можна поєднувати із книговидавничою. Про це у своїх виступах зауважили президент громадської організації «Українська асоціація видавців та книгорозповсюджувачів» Олександр Афонін та заступник Міністра культури України Карандєєв Р.В.

Голова Комітету з питань культури і духовності Верховної Ради України Княжицький М.Л. відповів присутнім на запитання щодо статусу, фінансування, базових принципів діяльності Українського інституту книги та зауважив, що законопроект не змінить систему фінансування та підпорядкування бібліотек всіх рівнів, оскільки створений Український інститут книги лише надаватиме публічним бібліотекам методичну, наукову, організаційну та іншу підтримку.

За останніми відомостями, станом на 17 листопада 2015 року, Комітету з питань культури та духовності Верховної Ради України наразі готується порівняльна таблиця проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення системи державного управління в книговидавничій сфері» (реєстр. № 3084). Автори законопроекту чекають від усіх зацікавлених конструктивних пропозицій для удосконалення тексту законопроекту до другого читання.

Інформацію підготувала

провідний науковий співробітник

сектору наукознавства ННСГБ НААН,

к.і.н., с.н.с. Тетяна Грищенко

 

сайт создан компанией web студия