Електронний каталог ННСГБ НААН online
Електронний каталог
ННСГБ НААН online

 


МінАПК

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Виставки

175 років з дня виходу в світ «Журналу сельского хозяйства и овцеводства» (1841 – 1859)

 

Щомісячне періодичне видання «Журнал сельского хозяйства и овцеводства» видавався від Імператорського Московського товариства сільського господарства в 1841-1859 рр., створеного у 1820 році. Редакторами видання в різні роки були С. Маслов, В. Андросов, Г. Толстий, І. Безсомикін.

«Журнал…» вміщував публікації з таких галузей сільського господарства, як землеробство, скотарство, свинарство, вівчарство, буряко-цукрова промисловість, шовківництво, бджільництво тощо.

Періодичне видання було розраховане на дрібних землевласників та простих селян. Передплатна ціна на 12 номерів року складала в середньому 3-4 рублі сріблом.

«Журнал…» співпрацював з такими діячами сільськогосподарської науки та авторами як: Г. Анненков, П. Арцибашев, Г. Белл, М. Байков, М. Бунін, В. Боборикін, І. Вількінс, Г. Векерлін, Є. Вишеславцев, М. Геденштром, М. Домбаль, М. Давидовський, Г. Ельснер, І. Єршов, В. Зегер, В. Крубер, М. Котляревський, Д. Кандиба, К. Кузін, О. Ковалевський, Г. Колокольцев, І. Клепацький, О. Коренєв, Г. Лонський, С. Ларіонов, Є. Лихачов, В. Ланський, Ф. Лисевич, П. Махов, С. Маслов, І. Оксенбауер, Д. Плінінгер, П. Преображенський, М. Рауфнер, Г. Ребров, Г. Савін, Г. Соколов, Д. Струков, М. Стремоухов, Г. Толстий, М. Толстий, І. Хитров, К. Шліппе, І. Шульц, І. Шумаков, Я. Юдицький та інші.

Програма кожного номера включала в собі два розділи: сільське господарство та вівчарство. До першого розділу включалися статті по рослинництву, лісівництву, шовківництву, бджільництву, цукровій промисловості, сільськогосподарські машини та обладнання і т. п. До розділу «Вівчарство» входили статті по розведенню, утриманню, годівлі овець у різних губерніях та торгівлі шерстю і продукцією з шерсті. Також у виданні друкувалися оглядові статті про особливості різних галузей господарювання в зарубіжних країнах та переклади іноземних статей на російську мову.

Для детальнішого ознайомлення з виставкою, присвяченою 175-річчю виходу в світ «Журналу сельского хозяйства и овцеводства», запрошуємо у «Фонд ХІХ століття» ННСГБ НААН, який знаходиться у читальному залі № 2, кім. № 19.

 

 
сайт создан компанией web студия