Електронний каталог ННСГБ НААН online
Електронний каталог
ННСГБ НААН online

 


МінАПК

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Події

22 квітня 2016 року в Державній науковій архітектурно-будівельній бібліотеці ім. В.Г. Заболотного відбулася конференція «Бібліотекарки України: Марія Вязьмітіна», присвячена 120 річниці з дня народження першої директорки Наукової бібліотеки Академії архітектури УРСР (нині Державна наукова архітектурно-будівельна бібліотека ім. В.Г. Заболотного), археолога, кандидата філологічних та історичних наук.

У роботі конференції взяли участь представники Погребищенського краю (Вінничина), бібліотекарі різних відомств, археологи, музеєзнавці, мистецтвознавці, друзі і нащадки Марії Вязьмітіної.

На конференції працювали три секції, які висвітлили різні напрямки та етапи діяльності і життя Марії Вязьмітіної - бібліотечна, археологічна та мистецтвознавча діяльність. У роботі третьої секції «Родина та друзі Марії Вязьмітіної» взяла участь Раїса Недашківська, українська актриса театру та кіно, громадський діяч, народна артистка України, яка знала Марію Іванівну, неодноразово бувала у неї в гостях та онука Марії Вязьмітіної - Тетяна Вязьмітіна.

 Від Національної наукової сільськогосподарської бібліотеки НААН серед учасників заходу була присутня Іванченко Л.А., науковий співробітник відділу науково-методичної роботи та реферування.

Учасники конференції були в захопленні від виставок, підготовлених працівниками бібліотеки: «Книжкові фонди, зібрані Марією Вязьмітіною» (експонатами стали деякі видання, акумульовані в бібліотеці протягом 1944-1947 рр.), «Марія Вязьмітіна: фотоспомин» та «Малюнки Марії Вязьмітіної».

Проведений захід спрямований на відновлення пам'яті Марії Вязьмітіної, інтелігентної, високоосвіченої, ерудованої жінки, яка зробила значний внесок у становлення та розвиток головної галузевої книгозбірні - Державної наукової архітектурно-будівельної бібліотеки імені В. Г. Заболотного.

 

 

 

 

сайт создан компанией web студия