Електронний каталог ННСГБ НААН online
Електронний каталог
ННСГБ НААН online

 


МінАПК

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Виставки

130 років з дня виходу в світ журналу «Известия Санкт-Петербургского лесного института» (1886)

 

Журнал «Известия Санкт-Петербургского лесного института» – це періодичне видання, призначене для публікації праць вчених, які присвятили свою діяльність розвитку наукових знань у сфері лісового комплексу: лісовому господарству, лісоінженерній справі, механічній та хімічній переробці деревини, економіці лісового комплексу і освітніх питань.

Журнал видавався з 1886 року. У цей рік він вийшов під назвою «Ежегодник Санкт-Петербургского лесного института». В 1897 році Радою Санкт-Петербургського лісового інституту дане видання було перейменоване в «Известия Санкт-Петербургского лесного института». Редакторами журналу були професор П.М. Вереха та доцент М.О. Холодковський. Періодичне видання друкувалося в Санкт-Петербурзі, у видавництві В. Демакова.

В «Известиях…» публікувалися оригінальні наукові статті, оглядові статті, окремі розділи дисертацій, матеріали про патенти і впровадження у виробництво закінчених наукових робіт, статті про проблеми вищої лісотехнічного освіти, про історію становлення лісового господарства, лісової, деревообробної та целюлозно-паперової промисловості.

Авторами наукових статей були такі знані вчені у галузі лісівництва, як: Ф. Арнольд, О.Ф. Борсуков, О. Беккер, В. Боборикін, П. Богословський, П. Вереха, І. Вільбушевич, В. Власов, М. Гаврилов, М. Дубенський, В.Г. Дьяконов, Д.М. Кайгородов, І.М. Каразін, Е. Керн, Х. Козлов, А. Краузе, О. Марченко, М. Нестеров, М. Нікітін, М. Орловський, В. Пікель, Г. Петровський, В. Руднер, О. Рудзький, О. Силантьєв, Г. Савін, П. Соколов, М. Смирнов, В. Таіров, О. Терентьєв, М.К. Турський, М. Філіппович, Ф.Б. Фішер, М.О. Холодковський, В.М. Черняєв, Р. І. Шредер та інші.

Щорічник складався з двох розділів: «Офіційного відділення», в якому містилася інформація про звіти щодо стану Санкт-Петербурзького лісового інституту, про кількість і склад слухачів і т. п., і «Неофіційного відділення», в якому публікувалися наукові роботи слухачів і викладачів інституту.

Для детальнішого ознайомлення з виставкою, присвяченої 130-річчю виходу в світ журналу «Известия Санкт-Петербургского лесного института», запрошуємо у «Фонд ХІХ століття» ННСГБ НААН, який знаходиться у читальному залі № 2, кім. № 19.

 

 

 
сайт создан компанией web студия