Електронний каталог ННСГБ НААН online
Електронний каталог
ННСГБ НААН online

 


МінАПК

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Виставки

120 років з дня виходу в світ журналу Полтавського товариства сільського господарства «Хуторянин» (1896 – 1917)

 

«Хуторянин» – ілюстрований журнал з питань сільського господарства, промисловості, кооперації і торгівлі. Виходив у Полтаві у 1896-1917 рр., як орган Полтавського сільськогосподарського товариства. Видавався щотижня, обсягом близько двох друкованих аркушів, річних – 52 номери. Тираж журналу був до 12 тисяч екземплярів.

Перший редактор журналу «Хуторянин» Д. К. Квітка

 У різний час редакторами «Xуторянина» були: Д. К. Квітка, П. М. Малама, П. І. Гриневич, П. П. Ганько, А. П. Шимков, Д. О. Ярошевич.

Метою видання журналу було поширення у доступній формі сільськогосподарських знань серед простих селян та великих землевласників. Журнал приділяв багато уваги вивченню досвіду ведення сільського господарства, засобів і способів підйому культури землеробства. Друкував матеріали по зарубіжній практиці ведення сільського господарства. Також «Xуторянин» в ліберально-буржуазному дусі висвітлював діяльність земств та різних кооперативних товариств. Крім того, друкувалися також краєзнавчі замітки, іноді – літературно-критичні статті. Журнал надходив до безкоштовних бібліотек-читалень та бібліотек сільськогосподарських навчальних закладів. Двічі редакція журналу нагороджувалася золотою медаллю сільськогосподарських виставок.

Мовою видання «Хуторянина» була російська, а з 1917 року журнал виходив двома мовами – російською та українською. Періодичне видання було поширене на півдні Росії, а саме у Полтавській, Чернігівській та Харківській губерніях.

Журнал співпрацював з такими діячами сільськогосподарської науки та авторами як: М. Балабанов, П. Барчан, І. Бажанов, О. Барановський, Ф. Вороний, В. Власов, Ф. Васильченко, Г. Вовк, В. Василенко, М. Геллер, К. Глоба, П. Ганько, Є. Ганько, О. Губарєв, М. Гаврилов, В. Гомілевський, Ф. Дермашко, П. Дубровський, С. Деконський, М. Дмитрієв, В. Дьяков, І. Ємельянов, В. Жученко, Д. Зекель, С. Іванов, Л. Імшеницький, А. Кисіль, Г. Крат, П. Кулєшов, М. Козленко, Г. Камінський, Я. Кузнєцов, І. Корабльов, П. Лєкін, Р. Ланцький, Є. Попов, В. Мєзєнцев, Є. Оппоков, Н. Онищенко, Б. Овсянніков, В. Рибаков, М. Раклицький, А. Рапп, Ю. Соколовський, М. Семенов, О. Садовніков, С. Третьяков, князь С. Урусов, С. Франкфурт, С. Ярошевич та інші.

Програма кожного номера включала в собі такі рубрики: статті з різних питань сільського господарства; замітки про діяльність сільськогосподарських товариств; хроніку, в якій друкувалися новини загальнодержавного значення; земську хроніку про діяльність місцевих земств; запитання дописувачів та відповіді кваліфікованих спеціалістів на них; прогноз погоди на тиждень; торгові новини про ціни на сільськогосподарську продукцію в різних містах і губерніях країни та за кордоном; об’яви.

Для детальнішого ознайомлення з виставкою, присвяченою 120-річчю виходу в світ журналу «Хуторянин», запрошуємо у «Фонд ХІХ століття» ННСГБ НААН, який знаходиться у читальному залі № 2, кім. № 19.

 

 

 
сайт создан компанией web студия