Електронний каталог ННСГБ НААН online
Електронний каталог
ННСГБ НААН online

 


МінАПК

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Виставки

130 років з дня виходу в світ журналу «Русский пчеловодный листок» (1886 – 1919) –періодичного видання в галузі бджільництва

 

Журнал «Русский пчеловодный листок» – щомісячне періодичне видання Імператорського Вільного Економічного Товариства, що виходило з 1886 року в Санкт-Петербурзі, у видавництві В. Демакова.

 Журнал заснований почесним членом товариства Олександром Михайловичем Бутлеровим, який і був його першим редактором. Також свого часу редакторами видання були А. Ф. Зубарєв, О. М. Бекетов, С. П. фон-Глазенап, а з 1891 року редактором став П. Н. Анучин, з 1902 року – професор М. М. Кулагін.

Метою видання журналу було поширення знань про практику раціонального ведення бджільництва серед різних верств населення.

Програма «Русского пчеловодного листка» складалася з таких частин:

1) Оригінальні статті вітчизняних бджолярів (настанови, які стосувалися догляду за бджолами; нові спостереження, опис вуликів та іншого знаряддя з малюнками та кресленнями; історія пасік, досвід ведення бджільництва в різних місцевостях, статистичні і торгові новини, що стосувалися продукції бджільництва).

2) Закордонні новини бджільництва, що являли собою практичні відомості з іноземних видань про ведення бджільництва з малюнками.

3) Запитання та відповіді, де друкувалися відповіді на запитання у листах передплатників.

4) Бібліографія, де вказувався перелік нових видань по бджільництву.

5) Об’яви, які вміщували пропозиції щодо надання послуг, вивіз професійних бджолярів на пасіки, реалізацію книг по бджільництву, знарядь та іншого робочого інвентарю тощо.

Журнал вміщував публікації видатних науковців і практиків у галузі бджільництва таких, як: К. Агринський, Ф. Амброжевич, П. Анучін, С. Болотніков, Ц. Боташев, О. Бутлеров, В. Бистрицький, С. Добров, Г. Дорошенко, С. Дубровський, І. Жемчужников, О. Зубарєв, Г. Кондрат’єв, І. Корженевський, С. Коротнєв, М. Крилов, І. Любарський, Ю. Мудрецов, В. Многогрєшний, Ю. Мосолов, С. Масленніков, В. Мацкевич, К. Нечаєв, В. Подольський, В. Попов, О. Пантусов, В. Петровський, С. Рот, М. Скорняков, О. Терлецький, С. Турчинович, О. Успенський, Я. Черноглазов, Х. Черкасов, М. Чемоданов, О. Юшков та інші.

Для детальнішого ознайомлення з виставкою, присвяченою 130-річчю виходу в світ журналу «Русский пчеловодный листок», запрошуємо у «Фонд ХІХ століття» ННСГБ НААН, який знаходиться у читальному залі № 2, кім. № 19. 

 

 
сайт создан компанией web студия