Електронний каталог ННСГБ НААН online
Електронний каталог
ННСГБ НААН online

 


МінАПК

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Події

Національна наукова сільськогосподарська бібліотека НААН отримала від Посольства Республіки Польща в Україні унікальне видання: «ПОЛЬЩА – НАРИС ІСТОРІЇ», під редакцією Влодзімєжа Менджецького і Єжи Брацисевича у перекладі з польської Івана Сварника.

Редактори польськомовного видання: доктор Дорота Мазек і Ромуальд Нєдзєлько, українськомовного – Катерина Сень.

Цей унікальний твір, обсягом 368 сторінок, видано у Варшаві польським Інститутом національної пам’яті (ІНП), а конкретно – Комісією з вивчення злочинів проти польського народу.

Видання є колективним твором одинадцяти авторитетних фахівців-істориків, а його зміст складається з передмови, вступу і десяти частин, згідно з усталеною історично-тематичною періодизацією.

Кожна частина виділена на її сторінках окремим кольором заставок і закінчується спеціальним розділом «Про що слід розмовляти», в якому зазначені підсумкові пропозиції, що логічно випливають з розглянутих у відповідній частині питань й мають відношення до сьогодення.

Книга охоплює величезний пласт подій, починаючи від формування і розвитку Польської Держави у далекому ІХ столітті й аж до сучасності – 2012 року.

Як зазначає у Передмові Голова ІНП Лукаш Камінський, ідея твору виникла у Києві, в листопаді 2009 року, під час діалогу польських і українських істориків на тему спільної історії обох народів. Тоді було вирішено, що необхідно під егідою ІНП, з думкою про українського читача, підготувати узагальнений виклад історії Польщі, доступний широкому колу користувачів в обох країнах.

Цю ідею підтримує у «Вступі» Влодзімєж Менджецький, бо як вважає, – «Складно знайти кращий приклад суперечок про минуле, що їх віддавна ведуть між собою поляки і українці». І тут-таки уточнює, що видання має на меті «Не виставляти рахунків один одному, а полегшити українському читачеві розуміння польської перспективи погляду на минуле Польщі, яке століттями було тісно сплетено з історією України».

Книга є переконливим і дієвим навчальним посібником для українців нинішніх поколінь.

Зацікавлених просимо відвідати ННСГБ НААН, де зможете ознайомитися з книгою.

сайт создан компанией web студия