Електронний каталог ННСГБ НААН online
Електронний каталог
ННСГБ НААН online

 


МінАПК

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Події

23 листопада 2016 року відбулося засідання Президії Національної академії наук України з питання "Науково-інноваційний потенціал мобілізації та використання нових рослинних ресурсів». У його роботі взяв участь директор Національної наукової сільськогосподарської бібліотеки НААН, академік НААН Вергунов Віктор Анатолійович.

На порядок денний були винесені важливі питання, пов’язані з використанням рослинних ресурсів в Україні. Ці розробки мають значний потенціал, який, в разі широкого впровадження, дійсно здатні суттєво розширити асортимент рослин, які нині використовуються в повсякденному житті, різних напрямах сільського господарства та відновлювальній енергетиці.

У сучасних умовах розвиток технологій з виробництва біоресурсів, які можна використовувати як біопаливо, є актуальним. Останнім часом зростає попит на екологічно чисту сільськогосподарську продукцію, яку виробляють на засадах органічного землеробства. Тому запровадження технологій застосування альтернативних фітодобрив також є доволі перспективним і треба більше привертати уваги агровиробників до цих напрацювань.

Перед початком чергового засідання Президії НАН України Б.Є. Патон проінформував присутніх про зустріч з послом України у Китайській Народній Республіці О.О.Дьоміним, на якій обговорювалися питання розвитку співробітництва з науковими установами Китаю.

Слухацькою аудиторією були заслухані й обговорені доповіді заступника директора з наукової роботи (інноваційний розвиток) Національного ботанічного саду ім. М.М. Гришка НАН України, завідувача відділу культурної флори, доктора сільськогосподарських наук, професора Д.Б. Рахметова «Науково-інноваційний потенціал мобілізації та використання нових рослинних ресурсів»,

секретаря Відділення наукового забезпечення інноваційного розвитку НААН України, директора ННСГБ НААН, академіка НААН В.А. Вергунова «Генетичні ресурси рослин: використання для покращення якості»,

у якій доповідач відмітив, що основою підвищення ефективності сільськогосподарського виробництва вбачається саме інноваційний розвиток новітніх селекційних технологій та створення високопродуктивних сортів і гібридів. Крім того, доповідачем зазначалося, що необхідне вживання заходів, спрямованих на більш тісну координацію дій щодо створення, освоєння та використання нових рослинних ресурсів; заступника начальника управління – начальника відділу виробництва продукції рослинництва Міністерства аграрної політики та продовольства України С.Ю. Танцюри, заступника директора з наукової роботи Приватного підприємства «Агроекологія» доктора сільськогосподарських наук, професора В.М. Писаренка, головного наукового співробітника Інституту біоенергетичних культур і цукрових буряків НААН України академіка НААН України О.О. Іващенка, директора Державної установи «Інститут еволюційної екології НАН України» академіка НАН України В.Г. Радченка, радника Президії НАН України академіка НАН України О.С. Онищенка. Всі доповідачі відзначали важливість проблеми використання рослинних ресурсів.

Підводячи підсумки зібрання, Президент НАН України академік НАН України Б.Є.Патон наголосив, що необхідно шукати шляхи для координації та налагодження спільних комплексних досліджень за згаданими науковими напрямами з установами Національної академії аграрних наук України та вищими навчальними закладами.

На зібранні запропонували розглянути питання такої співпраці на Міжвідомчій науковій раді НАН України та НААН України з проблем агропромислового комплексу.

Наприкінці виступу академік НААН В.А. Вергунов подякував президенту НАНУ Б.Є. Патону за надіслану вітальну листівку учасникам Міжнародної науково-практичної конференції, присвяченої 150-річниці від дня народження одного із фундаторів академічної науки в Україні – професора С.Л. Франкфурта та подарував авторську монографію «С.Л. Франкфурт та Україна» і брошуру «Національній академії аграрних наук України – 85: історія та перспективи».

 

 

сайт создан компанией web студия