Електронний каталог ННСГБ НААН online
Електронний каталог
ННСГБ НААН online

 


МінАПК

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Події

Відповідно до виконання Постанови Верховної Ради України № 971-VІІІ від 2 лютого 2016 року «Про відзначення пам’ятних дат і ювілеїв у 2016 р.» (http://www.golos.com.ua/article/264263), у поточному році на державному рівні, з ініціативи Національної наукової сільськогосподарської бібліотеки НААН відзначалося 125-річчя від дня заснування Полтавського Краєзнавчого музею імені В.Г. Кричевського.

Із цієї нагоди відбулась низка урочистих заходів. Зокрема, 24 листопада 2016 року на свято у Полтавський обласний краєзнавчий музей зібрались керівники обласних закладів культури та мистецтва, науковці, письменники, діячі культури. Серед гостей був директор Національної наукової сільськогосподарської бібліотеки НААН, академік НААН Вергунов Віктор Анатолійович, який передав вітання присутнім від Президента НААН, академіка НААН Я.М. Гадзала, що виступили ініціаторами святкувань на державному рівні. Крім вітання, академік В.А. Вергунов вручив колективу музею «Подяку НААН».

Полтавський обласний краєзнавчий музей був заснований восени 1891 року з ініціативи В.В. Докучаєва, як Природничо-історичний музей Полтавського губернського земства.

Докучаєв написав доповідну записку на адресу Полтавського губернського земства, яка була розглянута на засіданні і прийнято рішення про створення такого наукового закладу. Саме наукового, бо в основу було покладені саме колекції Докучаєва – ґрунти, зібрані на території Полтавської губернії, колекції гірських порід, гербарій. А вже на початку ХХ ст. Полтавський музей ввійшов в число найбільших і найкращих музеїв України – після того, як в 1906 році сюди було передано величезну колекцію українських старожитностей (понад 20 тисяч експонатів, чотири тисячі томів наукової бібліотеки) відомої меценатки Катерини Миколаївни Скаржинської. Тоді ж музей почав комплектуватись предметами давньоєгипетського мистецтва, мистецтва країн Близького Сходу, Індії. Китаю, Японії, які передавав полтавський уродженець, меценат, офіцер Павло Павлович Бобровський. На сьогодні фондова колекція музею складає понад 300 тисяч експонатів, кілька десятків експозиційних залів, нещодавно відкрились зали, що розповідають про історію Полтавщини в 1917 році, в період української революції тощо.

У краєзнавчому музеї відкрили постійну експозицію про розробника проекту будівлі. Представили його живопис та графіку, а також архітектурні проекти Василя Кричевського.

Відбулася презентація видання Галини Галян, присвяченого родині Кричевських, та першого тому хрестоматії Олександра Савчука. За словами Олега Савчука, робота над виданням почалась із 2013 року, упорядник керувався, в першу чергу, книгою Валентини Рубан-Кравченко, а також оригінальними матеріалами, які збирали з різних джерел, навіть в різних країнах. Джерелами стали близько 20 музеїв України, архів ім. Антоновича в Нью-Йорку, а також приватні колекції, приватні бібліотеки, в яких відшукали раритетні видання з працями Василя Кричевського та матеріали про нього. Значну допомогу в роботі з книжкою надав онук митця Василь Іванович Лінда-Кричевський.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Відкрито пам'ятну дошку на будинку, що знаходиться на початку вулиці імені Василя Кричевського в Полтаві.

Директор ННСГБ НААН, академік НААН Вергунов Віктор Анатолійович за багаторічну плідну співпрацю з Полтавським обласним краєзнавчим музеєм імені В Г. Кричевського та сприяння відзначення 125-річниці з дня його заснування на державному рівні був нагороджений Подякою Управління культури Полтавської обласної державної адміністрації.

 

Прозвучало багато вітань і теплих слів. Музичним подарунком співробітникам музею та гостям свята став виступ Полтавського симфонічного оркестру.

Детальніше за посиланням: www.facebook.com/ltava.poltava.ua/

 

 

сайт создан компанией web студия