Електронний каталог ННСГБ НААН online
Електронний каталог
ННСГБ НААН online

 


МінАПК

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Виставки

165 років від часу виходу в світ часопису
«Записки Горыгорецкого земледельческого института» (1852–1857)

 

Започаткування сільськогосподарської науки, як такої, на теренах сучасної Білорусі пов’язане, перш за все, зі створенням в 1840 р. у містечку Горки Могилевської губернії Горигорецької землеробської школи, вищий розряд якої в 1848 р. набув статусу Горигорецького землеробського інституту. За увесь час свого існування навчання в Інституті закінчили 569 випускників, з яких 34 % працювали керуючими маєтками, а 17 % займалися науково-педагогічною діяльністю.

Наукова діяльність Інституту відображалася в «Записках Горыгорецкого земледельческого института», які почали виходити з 1852 р. Періодичне видання видавалося за підтримки Департаменту сільського господарства Міністерства державного майна в Санкт-Петербурзі з 1852 по 1857 рр. За 6 років існування часопису було видано 6 номерів – по одному в рік.

 

Кожний номер видання складався з двох розділів. У першому розділі публікувалися різноманітні звіти: з навчальної діяльності Горигорецького землеробського інституту, з науково-дослідної справи Горигорецької учбової ферми, з наукових експедицій професорсько-викладацького складу та студентів Інституту тощо.

 

В другому розділі «Записок…» публікувалися роботи видатних випускників Горигорецького землеробського інституту, які залишили помітний слід у вітчизняній сільськогосподарській науці. Серед них варто відмітити: Л. М. Бажанова, О. К. Больмана, О. М. Козловського, С. С. Коссовича, О. П. Людоговського, І. С. Міцуля, Е. Ф. Рего, О. В. Совєтова, І. О. Стебута, К. Д. Шмідта та інших.

 

Наукові статті, які друкувалися в журналі, були присвячені питанням агрономії, сільськогосподарського машинобудування, садівництва, тваринництва.

 

Для детального ознайомлення з виставкою, присвяченої 165-річчю з часу виходу в світ часопису «Записки Горыгорецкого земледельческого института» (1852–1857), окремі випуски якого зберігаються у «Фонді видань ХІХ століття сільськогосподарської тематики» ННСГБ НААН, запрошуємо Вас завітати до читальної зали № 2 (кімната № 19) Національної наукової сільськогосподарської бібліотеки.

 

Адреса, телефони, як дістатися: http://dnsgb.com.ua/adresa.html

Режим роботи: з понеділка по п’ятницю з 9.00 до 17.00

Будемо раді Вас бачити.

 

 

 
сайт создан компанией> web студия