Електронний каталог ННСГБ НААН online
Електронний каталог
ННСГБ НААН online

 


МінАПК

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Виставки

175 років з часу виходу в світ спеціалізованого періодичного видання у галузі конярства
«Журнал коннозаводства» (1842-1917), який видавався у Санкт-Петербурзі

 

«Журнал коннозаводства» – перше вітчизняне ілюстроване видання про розведення коней та кінні змагання. Періодичне видання виходило з 1842 року в Санкт-Петербурзі. З початку свого існування часопис друкувався під назвою «Журнал коннозаводства и охоты». У 1917 році в зв’язку з Жовтневим переворотом вийшло 10 номерів і журнал припинив своє існування. Дане періодичне видання було органом Комітету державного кіннозаводства, а згодом – Головного управління державного кіннозаводства. Редакторами журналу в різні роки були: Н.М. Реутт, О.О. Огільві, О.Н. Бородін, Н.В. Граєвський, М.П. Розенгейм, І.К. Мердер, П.М. Медведський, М.П. Каблуков, С.В. Ростовцев, І.І. Дмитренко.

Перший редактор-видавець журналу – Наполеон Матвійович Реутт – відомий кінолог, письменник, знавець російського полювання, автор першої оригінальної роботи про псові полювання російською мовою.

 

Періодичне видання містить матеріали з історії зародження і розвитку конярства, знайомить з чудовими вітчизняними породами коней і розповідає про селекційну роботу зі створення нових порід тварин.

 

У розділі хроніки можна знайти повідомлення про найважливіші події з кіннозаводського життя Російської імперії, описи скачок і перегонів. Поряд зі статтями виробничого характеру друкувалися літературні твори – оповідання, нариси, вірші. До номерів журналу додаються літографічні малюнки, що зображають відомих науковців у галузі конярства, породи коней та спортивні сцени. Видання представляє історичну та бібліографічну цінність і містить відомості, актуальні в даний час.

 

Для детального ознайомлення з виставкою, присвяченої 175-річчю з часу виходу в світ часопису «Журнал коннозаводства» (1842–1917), окремі випуски якого зберігаються у «Фонді видань, випущених у ХІХ столітті з сільськогосподарської тематики» ННСГБ НААН, запрошуємо Вас завітати до читальної зали № 2 (кімната № 19) Національної наукової сільськогосподарської бібліотеки.

 

 

 

 

 
сайт создан компанией> web студия