Електронний каталог ННСГБ НААН online
Електронний каталог
ННСГБ НААН online

 


МінАПК

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Виставки

Книги незвичних форматів у «Фонді видань ХІХ ст. з сільськогосподарської тематики» Національної наукової сільськогосподарської бібліотеки НААН

 

Надзвичайною гордістю «Фонду видань ХІХ століття» Національної наукової сільськогосподарської бібліотеки НААН являються цінні екземпляри книг незвичних форматів. У фонді рідкісних видань зберігаються книги як мініатюрних, так і дуже великих розмірів.

Найменша книга – французьке видання «Історія з природознавства Бюффона: роди, види, сорти, по системі Ліннея з генетичними характеристиками за номенклатурою Ліннея» (Histoire naturelle de Buffon, classée par ordres, genres et espèces, d’après le systême de Linné: avec les caractères génériques et la nomenclature Linéenne) видана у 1802 р. французьким поетом і натуралістом Рене Рішаром (1758 – 1832).

У даній книзі, на противагу Карлу Ліннею, який захищав у своїй класифікації думку про сталість видів, Бюффон висловлював прогресивні ідеї про змінюваність видів під впливом умов середовища (клімату, живлення тощо).

 

Найбільша книга «Птахи Америки» (The birds of America) – альбом з ілюстраціями птахів Північної Америки в натуральну величину, виконаними американським натуралістом Дж. Дж. Одюбоном, друкувалася частинами в Единбурзі та Лондоні з 1827 по 1838 рр. Перше видання (порядку 180-200 примірників) визнано шедевром книжкової справи і найбільшою бібліографічною рідкістю.

 

Цінність досліджень Д.Д. Одюбона «пернатого» світу для науки заключалася в тому, що він відкрив і описав 25 видів нових, нікому не відомих до того часу видів птахів. Неабияка унікальність шедевру зоологічного мистецтва – книги «Птахи Америки», яку було створено півтора сторіччя тому, полягає в тому, що вона включає в себе не тільки польові спостереження за птахами, але і їх точне зображення.

Національна Наукова сільськогосподарська бібліотека НААН – це єдина бібліотека в Україні, яка має точну копію частини одного із томів даної книги, а саме 20 кольорових факсимільних таблиць в склографі. Це факсиміле було передруковано з оригіналу, що зберігається в Майнінгенському музеї (Німеччина). На сьогодні книга являється унікальною візитною карткою «Фонду ХІХ ст.» Бібліотеки, яку щоразу із захопленням вивчають відвідувачі.

Для детального ознайомлення з виставкою, присвяченою рідкісним стародрукам незвичних форматів, які зберігаються у «Фонді видань, випущених у ХІХ столітті з сільськогосподарської тематики» ННСГБ НААН, запрошуємо Вас завітати до читальної зали № 2 (кімната № 19) Національної наукової сільськогосподарської бібліотеки.

 

 

 

 

 
сайт создан компанией> web студия