Електронний каталог ННСГБ НААН online
Електронний каталог
ННСГБ НААН online

 


МінАПК

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Виставки

125 років з часу виходу в світ журналу «Вестник виноделия: ежемесячный иллюстрированный журнал» – спеціалізованого періодичного видання у галузі виноградарства

 

Часопис «Вестник виноделия: ежемесячный иллюстрированный журнал» – це спеціалізоване вітчизняне періодичне видання у галузі виноградарства та виноробства, яке видавалося з 1892 року в Санкт-Петербурзі, а з 1900 року – в Одесі. Журнал припинив своє існування у 1918 році. Беззмінним редактором щомісячника був відомий учений у галузі виноградарства вірменського походження Василь Єгорович Таїров (Василь Геворкович Таїрян), який віддав двадцять шість років свого життя цьому надзвичайно цінному науковому виданню.

За тривалий час свого існування унікальне наукове дітище професора В.Є. Таїрова було удостоєне багатьох нагород на місцевих і міжнародних виставках, починаючи з 1894 року. Найпрестижнішими стали Срібна медаль на Міжнародній промисловій, художній і науковій виставці 1895 року в Бордо та Золота медаль, якою журнал був удостоєний в 1900 році на Всесвітній виставці в Парижі.

Тематика наукових статей журналу присвячена питанням особливостей вирощування різних сортів винограду, збиранню урожаю, переробці винограду на сік та вино, хімічним методам дослідження готової продукції, її зберігання та реалізації.

Крім власне статей науково-практичного характеру, у періодичному виданні виділено такі розділи, як «Бібліографія», «Урядові розпорядження», «Кореспонденція із різних регіонів країни», «Хроніка подій», «Запитання і відповіді» та «Об’яви».

У різні роки існування журналу його редакція співпрацювала з такими відомими науковцями у галузі виноградарства, як: Аверкін П.М., Бєлов В.В., Бойко Д.І., Вишняков В.І., Дубинський М.М., Маринченко М.Ф., Мокржецький С.О., Перротте О.О., Павлов О.І., Рішаві Л.О., Рожков І.Ф., Савченко І.О., Тимофєєв В.Ф., Шрейнер Я.Ф., Ячевський О.О. та багато інших вчених, які передавали безцінний досвід практичного ведення виноградарства і виробництва вина та іншої продукції із соку винограду.

 

Журнал «Вестник виноделия» був рекомендований Ученим Комітетом Міністерства Державного Майна як посібник по практичному виноробству для середніх землеробських училищ та учителів нижчих сільськогосподарських шкіл, а також для фундаментальних бібліотек технічних вищих учбових закладів і початкових училищ.

 

Не дивлячись на більш ніж віковий період від започаткування часопису, дане видання представляє історичну та бібліографічну цінність і містить відомості, актуальні в даний час.

Для детальнішого ознайомлення з виставкою, присвяченою 125-річчю з часу виходу в світ журналу «Вестник виноделия» (1892–1918), окремі випуски якого зберігаються у «Фонді видань, випущених у ХІХ столітті з сільськогосподарської тематики» ННСГБ НААН, запрошуємо Вас завітати до читальної зали № 2 (кімната № 19) Національної наукової сільськогосподарської бібліотеки НААН.

 

 

 

 

 
сайт создан компанией> web студия