Електронний каталог ННСГБ НААН online
Електронний каталог
ННСГБ НААН online

 


МінАПК

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Події

19 травня 2017 р. у Національній науковій сільськогосподарській бібліотеці НААН (ННСГБ НААН), відповідно до постанови Верховної Ради України № 1807-VIII від 22 грудня 2016 р. «Про відзначення пам’ятних дат і ювілеїв у 2017 році» http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/1807-19 та Постанови Президії Національної академії аграрних наук України від 25 січня 2017р., протокол № 2 «Про відзначення на державному рівні 100-річчя заснування Національної наукової сільськогосподарської бібліотеки НААН», відбулася XІІ Міжнародна конференція молодих вчених та спеціалістів «Історія освіти, науки і техніки в Україні», присвячена віковому ювілею від дня створення бібліотечної установи.

Офіційне відкриття конференції було здійснено директором ННСГБ НААН, академіком НААН Вергуновим Віктором Анатолійовичем, який окреслив план роботи заходу й передав естафету вступного слова академіку НААН Жуку Валерію Миколайовичу.

 

Як передбачалося програмою конференції, наступним етапом стала церемонія спецпогашення поштової марки і художньо маркованого конверту, виготовлених до роковин бібліотеки, яка відбулася за участі: начальника центру філателістичної продукції Українського державного підприємства поштового зв’язку «УКРПОШТА» Мухіної Наталії Василівни, директора бібліотеки, академіка НААН Вергунова Віктора Анатолійовича, заступника Міністра аграрної політики та продовольства України Ковальової Олени Вікторівни й державного секретаря Міністерства освіти і науки України Полянського Павла Броніславовича.

 

Директором ННСГБ НААН була зроблена доповідь «Національній науковій сільськогосподарській бібліотеці НААН – 100: історія звершень», що супроводжувалася презентаційними матеріалами, у якій керівник установи акцентував увагу присутніх на основних моментах становлення й розвитку бібліотеки.

На адресу організаторів, учасників конференції надійшли вітальні листівки від Верховної ради України за підписом В.Б. Гройсмана, Кабінету Міністрів України А.В. Парубія, Міністра внутрішніх справ України А.Б. Авакова, Міністра аграрної політики та продовольства України Т. Кутового, Міністра освіти і науки України Л.М. Гриневич, Президента НААН Я.М. Гадзало, директорів НДІ системи НААН, керівників ВНЗ, провідних бібліотек України, Української православної церкви УПР, Біосферного заповідника “Асканія-Нова” імені Ф.Е. Фальц-Фейна НААН та ін.

Учасниками авторитетного заходу - а це понад 200 осіб, стали народні депутати України, представники Міністерств різних систем і відомств, НДІ установи системи НААН, ВНЗ аграрного профілю, провідні бібліотеки України, бібліотеки мережі науково-дослідних установ НААН та аграрних вищих навчальних закладів І-ІV рівнів акредитації Міністерства освіти і науки України тощо.

Колектив ННСГБ НААН та всі співробітники були відзначені нагородами державними, місцевими, районними гілками влади; Міністерствами: аграрної політики та продовольства України, освіти і науки України, культури України, Національною академією аграрних наук України, Національною академією педагогічних наук України, Українською православною церквою Українського Патріархату.

Гості привітали співробітників ННСГБ НААН зі знаменною подією у житті бібліотеки.

Зокрема, зі словами привітання виступив заступник голови Комітету з питань освіти і науки Верховної Ради України, член-кореспондент НААН, народний депутат – Кириленко Іван Григорович. Він також вручив цінні подарунки від партії ВО «Батьківщина.

 

Привітав ювілярів директор Департаменту гуманітарної та соціальної політики Секретаріату Кабінету Міністрів України – Коблош Віталій Володимирович, який також вручив нагороди співробітникам бібліотеки.

 

Слова вітання прозвучали від заступника Міністра аграрної політики та продовольства України – Ковальової Олени Вікторівни, яка передала вітання від Міністра Тараса Вікторовича Кутового, та вручила співробітникам бібліотеки Дипломи від Міністерства аграрної політики та продовольства України.

 

З вітальними словами до присутніх звернувся державний секретар Міністерства освіти і науки України Полянський Павло Броніславович. Він передав вітання від Міністра освіти і науки України Гриневич Лілії Михайлівни і відзначив співробітників бібліотеки нагородами.

 

Від Міністерства внутрішніх справ України слово для привітань мав радник Міністра – Апостол Михайло Володимирович. Він зачитав вітання А.Б. Авакова і вручив Почесну Грамоту Міністерства внутрішніх справ України Колективу та нагороди окремим співробітникам.

Михайло Володимирович разом із першим віце-прем'єр-міністром України – Степа́ном Іва́новичем Кубівим, головою Всеукраїнської правозахисної організації "Меморіал" ім. Василя Стуса й одним із ініціаторів створення фотолітописів «Майдан. Революція гідності 2013-2014» й «Ще не вмерла України ні слава, ні воля! Шлях нескорених» подарував у фонди ННСГБ НААН ще дві книги.

 

Приїхав привітать колектив бібліотеки із 100-річним ювілеєм і представник Української православної церкви Протоієрей Олекса́ндр Трофимлю́к — священик УПЦ КП, , доктор богословських наук, професор, академік; член Вищої церковної ради УПЦ КП; голова Видавничого управління УПЦ Київського Патріархату; заступник голови Синодального управління у справах духовної освіти (Навчального комітету); перший проректор, професор кафедри церковно-практичних дисциплін Київської православної богословської академії; головний редактор офіційного друкованого видання УПЦ Київського Патріархату «Православний вісник»; настоятель Свято-Покровського храму Солом'янського району м. Києва; член Національної спілки журналістів України.

Він передав вітання від Святійшого Патріарха Київського і Всієї Русі-України Філарета та вручив нагороди за вагомий благочиний особистий внесок кожного у розвиток культури, науки, освіти, збереження і збагачення національної культурної та духовної спадщини, багатовікових скарбів книжкової мудрості, знань і досвіду співробітникам бібліотеки та окремим постійним членам оргкомітету Всеукраїнської конференції молодих учених та спеціалістів «Історія освіти, науки і техніки в Україні», яку щороку проводить ННСГБ НААН.

 

Завітав привітати колектив давній товариш і користувач бібліотеки – Герой України, академік НАН і НААН України, професор, доктор біологічних наук, заслужений діяч науки і техніки України, Лауреат Державної премії в області науки і техніки України, повний кавалер орденів України «За заслуги» Мельничук Дмитро Олексійович.

 

Звісно ж, завітали на урочистий захід представники провідних бібліотек України.

З вітальними словами до організаторів, гостей конференції звернувся Генеральний директор Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського, член-кореспондент НАН України Попик Володимир Іванович і Директор Інституту рукопису Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського, член-кореспондент НАН України Дубровіна Любов Андріївна.

 

Ковальчук Світлана Петрівна, вчений секретар Національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого передала вітання від Генерального директора Вилегжаніної Тамари Ізмайлівни та колективу з ювілеєм.

 

Генеральний директор Національної бібліотеки України для дітей Гордієнко Алла Іванівна.

 

Директор Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В.О. Сухомлинського НАПН України, член-кореспондент НАПН України Березівська Лариса Дмитрівна.

Лариса Дмитрівна, виконуючи доручення Президента Національної академії педагогічних наук України, академіка НАНУ та НАПНУ Креміня Василя Григоровича привітала колектив та вручила колективу Почесну Грамоту НАПНУ та директору медаль «Григорій Сковорода».

 

За дорученням Ректора Національного університету біоресурсів і природокористування України, члена-кореспондента Ніколаєнка Станіслава Миколайовича ювілярів привітали: проректор з навчальної і виховної роботи доктор економічних наук, професор, академік НААН, заслужений діяч науки і техніки України Кваша Сергій Миколайович та директор бібліотеки, кандидат сільськогосподарських наук Кіщак Тетяна Степанівна. Колективу бібліотеки була вручена Подяка від НУБіП за багаторічну співпрацю.

 

Заступник директора з бібліотечної роботи Державної бібліотеки України для юнацтва, кандидат історичних наук, доцент Виноградова Олена Борисівна, яка раніше була співробітником ННСГБ НААН, привітала колектив з ювілеєм і побажала подальших нових наукових та професійних здобутків.

Завітали привітати колектив ННСГБ НААН з ювілеєм керівники НДУ НААН. Так привітала працівників бібліотеки директор Інституту зрошуваного землеробства НААН, доктор сільськогосподарських наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України – Вожегова Раїса Анатоліївна.  

 

Директор Інституту захисту рослин НААН, член-кореспондент НААН Борзих Олександр Іванович.

 

Директор Інституту агроекології і природокористування НААН академік НААН, академік НААН Фурдичко Орест Іванович.

 

Директор Інституту рибного господарства НААН, академік НААН Грициняк Ігор Іванович.

 

Директор ННЦ “Інститут механізації та електрифікації сільського господарства”, академік НААН Адамчук Валерій Васильович подарував багатопрофільний пристрій

 

Директор ННЦ “Інститут аграрної економіки академік НААН Лупенко Юрій Олексійович.

 

Генеральний директор державної установи «Інститут охорони ґрунтів України» Ігор Яцук.

 

За дорученням директора Інституту садівництва НААН, академіка НААН Гриника Ігора Володимировича вітав перший заступник директора, доктор с.-г. наук, член-кор. НААН Бублик Микола Олександрович.

 

Від Миронівського інституту пшениці імені В.М. Ремесла НААН за дорученням члена-кореспондента НААН Демидова Олександра Анатолійовича з вітальним словом виступив заступник директора з наукової роботи Гудзенко Володимир Миколайович.

 

Від Інституту водних проблем і меліорації НААН за дорученням директора, академіка НААН Ромащенка Михайла Івановича вітав колектив заступник директора з наукової роботи, доктор с.-г. наук Шатковський Андрій Петрович.

 

Відділення наукового забезпечення інноваційного розвитку НААН, до складу якого входить бібліотека, зокрема:

Директор Кіровоградської державної сільськогосподарської дослідної станції НААН, кандидат сільськогосподарських наук, доцент Семеняка Ігор Миколайович

 

Директор Інституту сільського господарства Північного Сходу НААН, кандидат сільськогосподарських наук, доцент Кабанець Віктор Михайлович

 

Директор Миколаївської державної сільськогосподарської дослідної станції, доктор економічних наук,член-кореспондент НААН Чмир Сергій Михайлович

 

 

 

 

 

 

 

 

Директор Інститут сільського господарства Західного Полісся НААН, член-кореспондент НААН Польовий Володимир Мефодійович

 

Директор Науково-технічного центру сертифікації "АгроСЕПРО Національної академії аграрних наук України» Адамчук Олег Валерійович

 

Привітав зі знаменною подією колектив бібліотеки відомий український фізик, історик науки, доктор фізико-математичних наук, професор, друг – Шендеровський Василь Андрійович

 

Привітав колектив Радник правління з питань сільського господарства Credit Agricole Bank, Жан-Жак Ерве.

 

Для участі у конференції зареєстровано 278 учасників із 90 установ, серед яких 22 особи із 5-ти зарубіжних країн: Азербайджанська Республіка, Республіка Дагестан, Російська Федерація, Турецька республіка, Республіка Хорватія. Всі заявлені 240 наукових доповідей, повідомлень знайшли своє відображення у підготовленому до початку конференції збірнику матеріалів конференції, який за обсягом налічує 560 сторінок.

До визначної події у житті ННСГБ НААН оформлено виставкову залу, у якій представлено історію організаційних змін становлення бібліотеки (1917-2017), видавничу діяльність від минулого до сучасного стану, а також є стенд, що демонструє державні нагороди, якими відзначені колектив та співробітники за вагомий внесок у забезпечення бібліотечно-інформаційного супроводу наукового забезпечення розвитку аграрної науки, пропаганду і популяризацію сільськогосподарських знань.

Співробітниками бібліотеки оформлено цикл тематичних виставок з історії і сучасної діяльності бібліотеки, тематичні теле- і радіопередачі, публікації в обласних і районних газетах, відео- та фотоматеріалів.

Підготовлено й оприлюднено низку видань, присвячених 100-річчю заснування ННСГБ НААН: проспект бібліотеки, путівник «Національна наукова сільськогосподарська бібліотека: 100 років надійності та професіоналізму», спецвипуск журналу «Вісник аграрної науки», «Бюлетеня ННСГБ НААН», 3 науково-допоміжні бібліографічні покажчики у серії «Іноземна сільськогосподарська книга у фондах ННСГБ НААН та науково-дослідних установ і ВНЗ аграрного профілю», заснованої у 2009 р.: «Угорські сільськогосподарські видання у фондах Національної наукової сільськогосподарської бібліотеки Національної академії аграрних наук України та науково-дослідних установ і вищих навчальних закладів аграрного профілю (1595–2014)», «Болгарська сільськогосподарська книга у фондах ННСГБ НААН (1903–2006)», Іспанські сільськогосподарські видання у фондах Національної наукової сільськогосподарської бібліотеки Національної академії аграрних наук України (1914–2012)».

Офіційна частина конференції, присвяченої знаковій події у житті ННСГБ НААН завершилася музичною композицією, подарованою ювілярам колективом ДВНЗ «Переяслав-Хмельницького державного педагогічного університету імені Григорія Сковороди».

Крім того, як годиться на свято, на день народження бібліотеки, був випечений смачний торт, яким співробітники установи пригощали всіх присутніх.

Друга частина конференції продовжила свою роботу через секційні засідання, на які виносилися зокрема такі питання для обговорення:

1. Історія аграрної науки, освіти і техніки;
2. Загальні питання становлення та розвитку вітчизняної науки, освіти і техніки;
3. Інформаційно-бібліотечне супроводження науково-освітнього галузевого процесу;
4. Актуальні проблеми наукового забезпечення ведення сільського господарства України.

Членами Спеціалізованої вченої ради ННСГБ НААН були заслухані повідомлення, підкріплені презентаційними матеріалами молодих дослідників. За результатами оцінювання, комісією визначені переможці. Дипломом за 1-ше місце серед кращих доповідей на ХIІ міжнародній конференції молодих учених та спеціалістів «Історія освіти, науки і техніки в Україні», присвяченій 100-річчю від дня створення Національної наукової сільськогосподарської бібліотеки Національної академії аграрних наук України відзначено: Голову Валентину Вікторівну із НТУ «Харківський політехнічний інститут»;

2-ге місце дісталось Кузьменко Наталії Олексіївні НТУ «Харківський політехнічний інститут»,

а 3-є - Фесовець Олегу Романовичу (Публічне акціонерне товариство «Українська залізниця»).

Урочисте зібрання було насичене патріотизмом, запалом та шаленою позитивною енергією присутніх і стало черговим свідченням того, що ювілей - це та особлива дата, коли перегортаються сторінки минулого, об'єктивно оцінюється сьогодення та розпочинається історія майбутнього.

Нам є чим гордитися і є до чого прагнути. Успіхів!

 

 

сайт создан компанией web студия