Електронний каталог ННСГБ НААН online
Електронний каталог
ННСГБ НААН online

 


МінАПК

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Події

23 травня 2017 року у м. Миколаєві відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Історія і сучасність аграрної освіти і науки», присвячена пам’яті Михайла Ліванова. Одним із організаторів та ініціатором проведення заходу стала Національна наукова сільськогосподарська бібліотека НААН.

 

З вітальними словами виступили: Міністр освіти і науки України Л.М. Гриневич;

 

заступник Міністра аграрної політики та продовольства України О.В. Ковальова;

 

президент Національної академії аграрних наук України Я.М. Гадзало;

 

народний депутат України, голова підкомітету з питань освіти Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти Т.Д. Кремінь;

 

ректор Миколаївського національного університету В.С. Шебанін;

 

голова Миколаївської обласної державної адміністрації О.Ю. Савченко; народний депутат України В.І. Підберезняк; голова постійної комісії з питань аграрної політики, земельних відносин та соціального розвитку села Миколаївської обласної ради, генеральний директор ТОВ «Південна аграрно-експортна компанія» Ю.А. Кормишкін.

У постаті Михайла Григоровича Ліванова колектив Миколаївського національного аграрного університету вбачає свого фундатора, людину, яка заклала підвалини фахової аграрної освіти на Миколаївщині. Він один із перших, хто усвідомив перспективи розвитку цього регіону й чітко пов’язав їх з поширенням новітніх знань із виробництвом сільськогосподарської продукції. Ще в далекому 1790 році організував й очолив практичну школу землеробства й тваринництва у Богоявленську (нині Вітовський район міста Миколаєва). Це був перший у Східній Європі та третій після Англії і Франції навчальний заклад аграрного спрямування.

Організатори заходу здійснили друге перевидання наукової праці вченого і встановили пам’ятний знак біля головного навчального корпусу університету. Таким чином, Національна наукова сільськогосподарська бібліотека НААН вчергове долучилася до вшанування пам’яті фундатора аграрної освіти та науки, професора М.Г. Ліванова і віддала належне його науковому надбанню.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Пленарне засідання конференції відкрив директор Національної наукової сільськогосподарської бібліотеки НААН, академік НААН В.А. Вергунов із доповіддю «Роль і значення М.Г. Ліванова, фундатора аграрної освіти і науки, в контексті розвитку України та Європи». Вперше комплексно відтворено життєвий і творчий шлях професора М.Г. Ліванова на ниві агрономії та спеціальної фахової освіти. Учений презентував його фото, яке нещодавно вдалося віднайти, та своє наукове видання «Становлення спеціальної галузевої освіти та сільськогосподарської науки на українських землях у світлі творчої спадщини професора М.Г. Ліванова».

Із доповіддю «Наукове забезпечення ведення аграрної галузі: стан та перспективи» виступив директор Селекційно-генетичного інституту – Центру насіннєзнавства та сортовивчення НААН В.М. Соколов, а проректор з наукової роботи Миколаївського національного аграрного університету О.Є. Новіков розповів про «Роль аграрних вищих навчальних закладів в інноваційному розвитку аграрної галузі».

Таким чином, Національна наукова сільськогосподарська бібліотека НААН вчергове долучилася до вшанування пам’яті фундатора аграрної освіти та науки, професора М.Г. Ліванова і віддала належне його науковому доробку.

Після завершення Міжнародної науково-практичної конференції «Історія і сучасність аграрної освіти і науки», присвяченої пам’яті Михайла Ліванова, на адресу ННСГБ НААН надійшла Подяка академіку НААН Вергунову В.А. від ректорату Миколаївського національного аграрного університету за участь в означеному заході.

 

 

сайт создан компанией web студия