Електронний каталог ННСГБ НААН online
Електронний каталог
ННСГБ НААН online

 


МінАПК

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Виставки

125 років з часу виходу в світ спеціалізованого журналу з лісового господарства
«Русское лесное дело», який видавався у Санкт-Петербурзі

 

Періодичне видання «Русское лесное дело» – це спеціалізований журнал по лісовому господарству, який видавався в Санкт-Петербурзі двічі на місяць з вересня 1892 року до кінця 1894 року. Незмінним редактором-видавцем протягом усього нетривалого періоду існування журналу був В.Я. Добровлянський. Передплатна ціна на журнал на рік становила 5 рублів, а на півроку – 3 рублі.

Метою видання часопису було поширення серед лісоводів, лісопромисловців та сільських господарів досвіду раціонального ведення лісового господарства. Зокрема, статті журналу присвячувалися питанням лісової дослідної справи в Росії та за кордоном; розведенню різних порід дерев та кущів; шкідникам та хворобам дерев та методам боротьби з ними; різновидам лісогосподарської техніки; впливу лісів на клімат досліджуваного регіону тощо.

Крім того, в журналі розміщувалися урядові постанови та розпорядження, які регулювали взаємовідносини у вітчизняній лісогосподарській справі. Окремий розділ журналу був присвячений рубрикам під назвами «Местные сообщения» та «Хроника лесного дела», в яких публікувалися найсвіжіші новини із лісогосподарської справи з різних губерній Російської імперії та з-за кордону. Також важливе місце у кожному номері журналу було відведено розділам «Библиография» про новинки літератури у галузі лісівництва та «Вопросы и ответы», в якому давалися грунтовні відповіді на запитання дописувачів у формі практичних порад щодо ефективного ведення лісового господарства.

У часописі «Русское лесное дело» друкувалися статті відомих науковців та практиків у галузі лісівництва, таких як: Ф. Арнольд, М. Дмитрієв, В. Добровлянський, П. Жудра, Д. Морозов, М. Нестеров, М. Орлов, М. Розанов, О. Сурож, В. Тихонов, І. Холодковський, І. Шатилов, Л. Яшнов та інших.

Для детального ознайомлення з виставкою, присвяченої 125-річчю з часу виходу в світ часопису «Русское лесное дело» (1892–1894), окремі номери якого зберігаються у «Фонді видань, випущених у ХІХ столітті з сільськогосподарської тематики ННСГБ НААН», запрошуємо Вас завітати до читальної зали № 2 (кім. № 19) Національної наукової сільськогосподарської бібліотеки НААН.

 

 

 

 

 
сайт создан компанией> web студия