Електронний каталог ННСГБ НААН online
Електронний каталог
ННСГБ НААН online

 


МінАПК

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Події

З нагоди відзначення 100-річчя заснування Національної наукової сільськогосподарської бібліотеки НААН серед низки заходів й видань чільне місце зайняла підготовка книги «Національна наукова сільськогосподарська бібліотека НААН: історія та сучасність (до 100-річчя від дня створення)», яка наразі побачила світ.

Видання вміщує віднайдені, раніше недоступні, архівні документи стосовно перебігу подій, пов’язаних із створенням, а також діяльністю ННСГБ НААНупродовж 1917–2017 рр., передусім через організаційні зміни та виконання передбачених законодавством функцій. Уперше розкрито історичні процеси, що сприяли її створенню через предтечу – бібліотеку Генерального секретаріату земельних справ Української Центральної Ради з 16 липня 1917 р. Крім того, вперше розглянуто особливості функціонування бібліотеки у роки української революції 1917–1921 рр. Зроблено уточнення відносно виконання основних функцій установи упродовж 20–30-х років минулого століття, а також у часи німецької окупації Харкова 1941–1943 рр. Книга вміщує інформацію про керманичів бібліотеки упродовж усього часу її існування.. Характеризує внесок відомих вчених, що творили науку в стінах ННСГБ НААН і які cтверджують сучасну славу провідної галузевої установи.

Матеріал подано у вигляді нарису. Методологічною основою дослідження стали загальнонаукові принципи історичної достовірності, наукової об’єктивності, наступності та діалектичного розуміння історичного процесу через проблемно-хронологічний і описовий метод дослідження, а також джерелознавчого та історіографічного аналізу.

Книга включає цікавий і корисний матеріал для бібліотечних фахівців й широкої громадськості. Запрошуємо до перегляду у бібліотеку.

 

 

сайт создан компанией web студия