Електронний каталог ННСГБ НААН online
Електронний каталог
ННСГБ НААН online

 


МінАПК

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Виставки

Польська сільськогосподарська книга у «Фонді видань, випущених у ХІХ ст. з сільськогосподарської тематики» Національної наукової сільськогосподарської бібліотеки НААН

 

Національна наукова сільськогосподарська бібліотека НААН володіє унікальною спадщиною польського народу – колекцією польських видань, випущених у ХІХ ст. з сільськогосподарської та лісогосподарської тематики, яка налічує 21 примірник книг (1825-1893 рр.).

Книги охоплюють такі галузі сільськогосподарської науки, як: агрономія, ботаніка, зоологія, ентомологія, ветеринарія, грунтознавство, загальна історія сільського господарства, лісове господарство, машинобудування, природознавство, рослинництво (садівництво та плодівництво), тваринництво (молочне і м’ясне скотарство, конярство та бджільництво).

 

Найстаріше польське видання Фонду випущене у 1825 році – книга Oczapowski M. O roli, jej uprawie i pielęgnowaniu roślin gospodarskich (Роль сільськогосподарських культур, їх вирощування і догляд). Книга надійшла з Державної історичної бібліотеки України. Видання складається з 9 розділів, в яких описується технологія вирощування окремих сільськогосподарських культур від обробітку грунту до посіву та догляду за рослинами, а також їх значення у житті людини. Формат тексту книги – «питання – відповідь», тобто ставлять різного роду питання з сільськогосподарської тематики і дається обгрунтована відповідь з численними рисунками тих чи інших технологічних процесів вирощування сільськогосподарських культур.

 

Також у «Фонді видань, випущених у ХІХ ст. з сільськогосподарської тематики» є 3 томи ілюстрованої енциклопедії сільського господарства (1874-1877 рр.) на польській мові.

 

Для детального ознайомлення з виставкою польської сільськогосподарської книги у «Фонді видань, випущених у ХІХ столітті з сільськогосподарської тематики ННСГБ НААН», запрошуємо Вас завітати до читальної зали № 2 (кім. № 19) Національної наукової сільськогосподарської бібліотеки НААН.

 

 

 

 

 
сайт создан компанией> web студия