Електронний каталог ННСГБ НААН online
Електронний каталог
ННСГБ НААН online

 


МінАПК

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Виставки

125 років з часу виходу в світ спеціалізованого журналу з бджільництва «Вестник русского общества пчеловодства» (1893-1906)

 

Часопис «Вестник русского общества пчеловодства» – спеціалізоване щомісячне періодичне видання в галузі бждільництва, яке видавалося з 1893 по 1906 роки в Санкт-Петербурзі під редакцією професора С.П. Глазенапа.

Журнал набув широкого використання серед учителів, студентів училищ, примірники випусків надходили до бібліотек церковно-приходських шкіл та вищих навчальних закладів. Метою видання журналу було поширення серед різних верств населення корисних знань у галузі бджільництва, зокрема: специфіка будови вулика та форми вуликів, особливості догляду за бджолиними сім’ями у різні пори року, хвороби бджіл, різновидність медоносних трав’янистих рослин та дерев, збір та викачка меду, лікувальні властивості меду, збут меду та воску, дохідність бджільництва тощо.

 

Програма кожного номера включала наступні рубрики: загальні збори Російського Товариства Бджільництва; фахові статті науковців і бджолярів-практиків; листи в редакцію від читачів; новини зарубіжної літератури; запитання та відповіді; об’яви.

 

 

У «Вестнике русского общества пчеловодства» друкувалися статті відомих на той час постатей у галузі бджільництва, серед яких: А. Бєляєв, К. Горбачев, С. Глазенап, Г. Енгельсбергер, С. Єгошин, А. Зубарєв, Г. Кожевников, Г. Кузьмін, І. Кондрат’єв, Н. Крюков, І. Котович, А. Лебедєв, І. Остромисленський, Н. Чернишов, В. Шабанов, І. Ягодовський, Г. Яковлєв та інші.

 

Для детальнішого ознайомлення з виставкою, присвяченої 125-річчю з часу виходу в світ журналу «Вестник русского общества пчеловодства», запрошуємо у «Фонд видань, випущених у ХІХ столітті з сільськогосподарської тематики» ННСГБ НААН, який знаходиться у читальному залі № 2, кім. № 19.

 

 

 

 

 
сайт создан компанией> web студия