Електронний каталог ННСГБ НААН online
Електронний каталог
ННСГБ НААН online

 


МінАПК

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Події

29 березня 2018 року у Національній науковій сільськогосподарській бібліотеці НААН відбувся науковий семінар на тему: «Збереження та використання фонду рідкісних та цінних видань ХІХ – початку ХХ ст. ННСГБ НААН: традиційні та новітні підходи».

Питання збереження бібліотечних фондів, а особливо рідкісних і цінних видань–дуже важливе й вимагає постійної уваги. Адже ми розуміємо, що сьогодні ці книги вже історія, пам’ятник книговидавництва, раритет, бібліографічна цінність. І наше завдання – зберегти ці перлини для майбутніх поколінь.

Основними доповідачами з цього питання виступили: провідний науковий співробітник відділу документного забезпечення та збереження наукових фондів, к.е.н. Бондур Т.О. «Збереження та використання фонду рідкісних та цінних видань ХІХ – початку ХХ ст. ННСГБ НААН: традиційні та новітні підходи»

та завідувач лабораторії оцифрування наукових фондів Пімєнов І.Г. «Оцифрування наукових бібліотечних фондів ННСГБ НААН: стан та перспективи».

Виступи окреслювали досвід роботи ННСГБ НААН.

Співдоповідачами з актуального питання стали: кандидат історичних наук, старший науковий співробітник, завідувач відділу стародруків та рідкісних видань Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського Бондар Наталія Петрівна; завідувач сектору рідкісних видань Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В.О. Сухомлинського НАПН України Палійчук Руслана Іванівна й колеги Національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого – завідувач відділу електронної бібліотеки Микитенко Анна Михайлівна й заступник завідувача відділу електронної бібліотеки Щербанюк Яна Олександрівна.

Своїми змістовними виступами, продемонстрованими презентаційними матеріалами, запрошені поділилися досвідом діяльності бібліотек, які вони представляють. Відбулося обговорення членами аудиторії заявленого питання. На меті - створення єдиного реєстру «Рідкісні та цінні видання у фондах наукової бібліотеки», що потребує концептуального підходу з відпрацюванням механізму.

По закінченні семінару гості були ознайомлені з лабораторією оцифрування наукових фондів, читальними залами бібліотеки, фондом видань, випущених у ХІХ столітті з сільськогосподарської тематики.

Дякуємо колегам за можливість взяти участь у даному заході і сподіваємося на подальшу плідну співпрацю між установами, адже ми робимо спільну справу, створюючи комфортне середовище для забезпечення основного права людини – права на вільний доступ до інформації.

 

сайт создан компанией web студия