Електронний каталог ННСГБ НААН online
Електронний каталог
ННСГБ НААН online

 


МінАПК

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Події

130 РОКІВ З ЧАСУ ВИХОДУ СПЕЦІАЛІЗОВАННОГО ПЕРІОДИЧНОГО ВИДАННЯ У ГАЛУЗІ КОНЯРСТВА – журналу «КОННОЗАВОДСТВО И КОНЕВОДСТВО» (1880 р.)

До середини XIX ст. вітчизняне державне кіннозаводство, незважаючи на організаційні перетворення, існувало, здебільш, для забезпечення імператорського двору і постачання кінського ремонту в армію. Важкі війни, які Російська імперія вела на початку XIX ст., особливо Вітчизняна війна 1812 р., потребувала дуже великої кількості коней. До 1814 р. в Російській імперії нараховувалось 1339 приватних кінних заводів, які утримували 281580 кобил і 22140 жеребців. У 1819 р. був створений спеціальний Комітет по управлінню військово-кінськими закладами, який з 1833 р. було перейменовано в Комітет по Російському кіннозаводству.

До середини XIX ст. стала очевидною необхідність чергової реформи державного кіннозаводства. Реформа, проект якої був підготовлений в секретному комітеті по селянському питанню, була здійснена в 1843 р. Згідно цієї реформи 10 квітня 1843 року було засновано Управління державного кіннозаводства, на яке покладали управління всіма державними кінними заводами і племінними земськими стайнями. Йому ж було доручено нагляд за проведенням перегонів і перегонів на іподромах Російської імперії.

В умовах такого зацікавлення конярством з боку держави виникає гостра необхідність створення спеціалізованого галузевого видання з проблем конярства. Таким виданням в Російській імперії стає «Коннозаводство и коневодство».

Наприкінці XIX ст. пожвавилася іподромна справа, так у 1880 р скачки проводились на 7 іподромах в та в них брало участь 132 коня. Журнал «Коннозаводство и коневодство» також висвітлював спортивний аспект галузі.

Для детальнішого ознайомлення з виставкою, присвяченою 130-річчю з часу виходу в світ журналу «КОННОЗАВОДСТВО И КОНЕВОДСТВО», запрошуємо до «Фонду видань, випущених у ХІХ столітті з сільськогосподарської тематики Національної наукової сільськогосподарської бібліотеки НААН», який знаходиться у читальному залі № 2, кім. № 19.

 

 

 

 

 

сайт создан компанией web студия