Електронний каталог ННСГБ НААН online
Електронний каталог
ННСГБ НААН online

 


МінАПК

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Події

Відтворюючи історію в сучасних умовах національного відродження, є потреба проаналізувати й об'єктивно оцінити внесок кожного напряму сільськогосподарської науки та окремої особистості в розвиток аграрного сектору нашої держави. Вивчення минулого свого народу на новій методологічній основі, вільній від будь-яких ідеологічних догматів, передбачає не тільки аналіз діяльності відомих постатей, але й життя та творчість тих діячів, які за різних обставин залишились недослідженими. Потреба є не лише відродити забуті імена, а й визначити кожному з них належне місце в історії України. Національна наукова сільськогосподарська бібліотека НААН через Інститут історії аграрної науки, освіти та техніки, який функціонує при ній з 2001 р. проводить комплексні історико-наукові галузеві дослідження з питань зародження, становлення й розвитку вітчизняної сільськогосподарської дослідної справи із широким персоніфікованим наповненням у контексті еволюції світової галузевої думки і виступає ініціатором на державному рівні увіковічення видатних постатей учених і інституцій, що словом і ділом прославили Україну навіть у світовому вимірі та відкриття на їх честь іменних меморіальних дошок, знаків тощо.

 

Серед імен славетних синів України, які зробили значний внесок у вітчизняну і світову науку почесне місце займає постать ученого-аграрія, професора Богданова Сергія Михайловича (1859–1920) – 160 років від дня народження якого виповнюється у 2019 році та

 

 

 

 

 

постать видатного вченого в галузі сільськогосподарської механіки, педагог, засновника випробувань землеробських машин і знарядь в Україні і в Європі Шіндлера Камілла Гавриловича (1869–1940), і якому у 2019 році виповнюється 150 років від дня народження.

 

 

 

 

 

Бібліотекою було підготовлене звернення до Комітету Верховної Ради України з питань культури і духовності про включення ювілеїв вище зазначених вітчизняних вчених до переліку подій державного рівня через відповідну Постанову Верховної Ради України «Про відзначення пам’ятних, дат і ювілеїв у 2019 році».

Наше звернення було розглянуто і є сподівання, з огляду на відповідь (додається) що буде підтримане.

 

 

 

 

сайт создан компанией web студия