Електронний каталог ННСГБ НААН online
Електронний каталог
ННСГБ НААН online

 


МінАПК

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Події

6–7 грудня 2018 р. у Науково-технічній бібліотеці КПІ ім. Ігоря Сікорського відбулася міжнародна науково-практична конференція «Стратегії розвитку бібліотек: від ідеї до втілення».

 На конференції обговорювалися теоретично-методологічні аспекти розвитку бібліотек та висвітлювався практичний досвід українських і закордонних бібліотек зі стратегічного управління.

Участь у конференції взяла заступник директора з науково-інформаційної та бібліотечної роботи Татарчук Л.М.

Після привітань, які були звернені до учасників конференції доктором технічних наук, професором, академіком НАНУ, проректором з наукової роботи Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» Михайлом Ільченко, кандидатом педагогічних наук, доцентом, заслуженим працівником культури України, директором Центру неперервної культурно- мистецької освіти Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв, віце-президентом Української бібліотечної асоціації Іриною Шевченко, директором Науково-технічної бібліотеки Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», президентом Української бібліотечної асоціації Оксаною Бруй, у яких вони побажали присутнім плідної роботи та наголосили на тому, що БІБЛІОТЕКА є центром наукової думки і, що віднині конференція кожного року збиратиме всіх, хто цікавиться розвитком бібліотек.

 

Далі, згідно з програмою, були заслухані виступи спікерів: Тетяни Гранчак, доктора наук із соціальних комунікацій, старшого наукового співробітника відділу політологічного аналізу Служби інформаційно-аналітичного забезпечення органів державної влади Національної бібліотеки України імені В.І.Вернадського НАН України. Вона наголосила, що «Бібліотеки сьогодні стають осередками, де формуються спільноти, які активно обмінюються знаннями та вирішують нагальні соціальні завдання, пов’язані з розвитком науки та суспільства». Єнджей Лесневського, директора бібліотеки Вроцлавського університету технологій, який поділився досвідом щодо ролі академічних бібліотек Польщі; Іни Юрик, директора бібліотеки Білоруського національного технічного університету, яка розповіла, як реалізують стратегію розвитку інформатизації у Республіці Білорусь, про місце і роль білоруських бібліотек у розвитку цифрової економіки, який є головним стратегічним пріоритетом бібліотек в країні. Вона також зазначила, що новим напрямом діяльності бібліотек, як центру обробки даних, є: менеджмент даних, відкриті дані, дослідження та візуалізація.

Виступили й інші учасники. Відбулися майстер-класи – «Створюємо карту стратегії бібліотеки» та «Як сформувати ефективну команду».

Робочі дні конференції були насиченими виступами, обговореннями та новими знаннями і досвідом.

Більше інформації за посиланням: http://strategylibrary.kpi.ua/2018/index

 

 

 

 

 

сайт создан компанией web студия