Електронний каталог ННСГБ НААН online
Електронний каталог
ННСГБ НААН online

 


МінАПК

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Події

200 років з дня народження І. У. Палімпсестова – українського професора агрономії, громадського діяча, секретаря Імператорського товариства сільського господарства південної Росії

Іван Устинович (Іустинович) Палімпсестов (09.01.1818-03.20.1901) – професор агрономії в Імператорському Новоросійському університеті, автор ряду книг із сільського господарства, громадський діяч, секретар Імператорського товариства сільського господарства Південної Росії, дійсний статський радник.

Закінчив Саратовську духовну семінарію. Був випускником першого випуску Гори-Горецької землеробської школи 1846 р., яка згодом була реорганізована у Гори-Горецький землеробський інститут. Після цього став викладачем сільського господарства і природничих наук в Саратівській духовній семінарії. У 1851 р. переїхав до Одеси і став працювати викладачем в Херсонській духовної семінарії; читав лекції з теорії садівництва в Головному училищі садівництва. У 1853 р. Палімпсестов був запрошений на кафедру сільського господарства в Рішельєвський ліцей. У 1865 р. переїхав до Новоросійська, де був професором агрономії в Імператорському Новоросійському університеті. У 1868 р. залишив професуру і цілком зайнявся справами Імператорського товариства сільського господарства Південної Росії, в якому 17 років був секретарем і редактором «Записок Імператорського товариства сільського господарства Південної Росії». Цей період життя Палімпсестова був найбільш творчим. Ілля Устинович видав безліч своїх статей з різних галузей сільського господарства в «Записках…». Його твори були надруковані також в «Трудах Императорского Вольного Экономического общества», в «Журнале Министерства госимуществ», в журналах «Русское слово», «Русский вестник», «Московские ведомости», «Русский архив», «Русский обзор» та інші. Найвидатніша праця Палімпсестова – «Словник сільськогосподарських рослин», виданий в 1855 р.; в ній описані майже всі рослини європейського материка, із зазначенням способів їх обробітку. Крім того, вчений видав «Звіт про 25-річної діяльності Імператорського товариства сільського господарства Південної Росії». За багаторічну працю на користь товариства його було нагороджено іменним годинником.

У 1868 р. Ілля Устинович видав «Сборник статей о сельском хозяйстве юга России», у вигляді витягів із «Записок Императорского общества сельского хозяйства южной России» з 1830 по 1868 рр. Тут зібрані кращі статті з порадами стосовно ведення різних галузей сільського господарства у південних районах тогочасної України.

Останні роки життя І. У. Палімпестов жив в Криму, в Севастополі, де був старостою Володимирського собору. Похований на новому кладовищі Херсонеського монастиря Севастопольського градоначальства.

З матеріалами виставки можна ознайомитись у читальному залі № 2 ННСГБ НААН.

 

 

 

 

 

сайт создан компанией web студия