Електронний каталог ННСГБ НААН online
Електронний каталог
ННСГБ НААН online

 


МінАПК

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Події

18 квітня 2019 р. в Інституті Історії України НАН України відбулася Всеукраїнська наукова конференція «Микола Васильович Левитський (1859–1936) – державний і громадський діяч, Всеукраїнський артільний батько» з нагоди його 160-річчя від дня народження. Конференція проходила під гаслом - Героям Слава!

Мета проведення заходу передбачала:

• відродження пам'яті про М.В. Левитського в середовищі істориків, літераторів, науковців, аграріїв, кооператорів, як першопрохідника практичного аграрного і кооперативного руху;

• зміцнення почуття патріотизму і любові до Батьківщини у широких верствах громадськості, включаючи студентство і прогресивну молодь на реальному прикладі життя та діяльності М.В. Левитського;

• пошук, вивчення та публікація документальних джерел дослідження життєпису та діяльності М.В. Левитського;

• публікація повного зібрання документів та матеріалів М.В. Левитського для доведення до широкої громадськості;

• об'єднати зусилля громадськості та науковців для відродження історичної пам'яті про тих, хто стояв біля витоків артільно-кооперативного руху в Україні на початку ХХ століття, на прикладі «артільного батька» – Левитського М.В. для успішного вирішення завдань сьогодення.

Робота конференції відбулася за 3-ма напрямами:

1) Історія створення українського кооперативного руху ХІХ–ХХ ст.

2) Життєпис Левитського М.В., його артільна і кооперативна діяльність, громадська і державна діяльність, творча діяльність (вірші, статті, публіцистика), участь в роботі Всеукраїнських православних церковних Соборів УАПЦ 1921, 1927 рр.

3) Питання вивчення і поширення серед інтелігенції, науковців, студентства, широкої громадськості творчої спадщини М.В. Левитського.

Конференція розпочалася з урочистої промови організатора заходу Левитського Ігоря Євгеновича – нащадка відомого сподвижника кооперативного руху України Миколи Васильовича Левитського, члена Національної спилки краєзнавців України. Ігор Євгенович багато уваги й часу присвячує дослідженню діяльності М.В. Левицького, долучаючи до справи істориків, науковців, зацікавлених осіб, щоб спільними зусиллями піднімати той велетенський пласт невідомих фактів, явищ, подій та вшановувати пам'ять про їх добрі справи, зроблені на благо рідної Вітчизни.

З вітальним словом до присутніх звернувся заступник Голови Українського інституту національної пам'яті Володимир Тиліщак, який передав вітання від Голови Українського інституту національної пам’яті Володимира В’ятровича і побажав плідної роботи та конструктивних рішень.

 

У роботі конференції взяли участь науковці з питань кооперації, аграрного напрямку, історії, освіти, літератури, музейники, архівні працівники, краєзнавці; представники з кола української кооперації; представники творчої інтелігенції; представники Української Церкви; громадсько-політичні діячі; представники ЗМІ. Учасниками зібрання стали директор ННСГБ НААН, академік В.А. Вергунов та заступник директора з науково-інформаційної та бібліотечної роботи, к.і.н. Л.М. Татарчук.

Участь у конференції – це унікальна можливість познайомитися та поспілкуватися з великою кількістю розумних і творчих людей!

Конференція була змістовною, плідною, охоплювала багато дискусійних питань й мала конструктивні рішення та пропозиції щодо намічених планів. Висловлюємо вдячність організаторам за конструктивну співпрацю, зокрема у питаннях збереження національної пам’яті та вшанування видатних вітчизняних діячів.

 

 

сайт создан компанией web студия