Електронний каталог ННСГБ НААН online
Електронний каталог
ННСГБ НААН online

 


МінАПК

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Виставки

До 160-річчя від дня народження видатного українського вченого,
професора агрономії С. М. Богданова (1859-1920)

 

Сергій Михайлович Богданов народився 31 січня 1859 р. у Києві у родині протоієрея Софійського собору. Навчався у Першій Київській гімназії (1869-1878), потім був студентом природничого відділення фізико-математичного факультету Університету Св. Володимира (нині Київський національний університет ім. Т. Г. Шевченко). З 1885 р. став приват-доцентом кафедри сільського господарства Університету Св. Володимира. У 1886 р. призначений завідувачем агрономічного кабінету ВУЗу і створив перший в країні спеціалізований сільськогосподарський дослідний сад при Ботанічному саду Університету. Він першим у світі класифікував ґрунтові води, сформулював поняття «мертвого запасу води».

 

З 1887 р. до 1896 р. був головним редактором журналу «Земледелие» і видавав його власним коштом. У цей же період очолив відділ землеробства при Київському товаристві сільського господарства. Розробив проект організації дослідних полів у південно-західному краї, організував агрономічну лабораторію для агрохімічних та фізіологічних досліджень при Університеті Св. Володимира. У 1890 р. захистив докторську дисертацію «Відношення проростаючого насіння до ґрунтової вологи». З 1890 р. зайняв посаду екстраординарного професора, а згодом – очолив кафедру агрономії Університету Св. Володимира та отримав чин статського радника. Підготував три випуски «Оглядів успіхів сільського господарства» за 1891-1893 рр. У 1895 р. видав перший на українських землях «Ілюстрований сільськогосподарський словник. Енциклопедія сільського господарства».

 

У 1907 р. став членом Держдуми 3-го і 4-го скликань від Київської губернії. Був обраний заступником голови Головного Управління землеустрою та землеробства, а також заступником керівника Управління Державного Кіннозаводства. З 1918 р. призначений деканом фізико-математичного факультету Університету Св. Володимира. З 1919 р. очолив сільськогосподарську секцію Постійної Комісії фізико-математичного відділу Української академії наук. У тому ж році був обраний Головою Президії Ради фізико-математичного факультету Київського університету і створив першу в Україні кафедру агрохімії. Помер 13 січня 1920 р. в Одесі.

С. М. Богданов – автор багатьох праць з різних питань сільського господарства. З матеріалами його робіт можна ознайомитись у читальному залі № 2 ННСГБ НААН.

 

 

З матеріалами виставки можна ознайомитись в читальному залі № 2 ННСГБ НААН.

Матеріал підготувала провідний науковий співробітник

відділу документного забезпечення та збереження наукових фондів ННСГБ НААН

Коломієць Н. Д.

 

 
сайт создан компанией web студия