Електронний каталог ННСГБ НААН online
Електронний каталог
ННСГБ НААН online

 


МінАПК

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Події

30 серпня 2019 р. під час проведення святкового заходу, присвяченого Дню знань - початку нового навчального року, відбулося відкриття на фасаді будівлі, де розташовується агробіологічний факультет Національного університету біоресурсів і природокористування України (вулиця Героїв Оборони, 13, Київ) іменної меморіальної дошки члену-кореспонденту АН УРСР М. О. Тюленєву, враховуючи його вагомий внесок у становлення й розвиток наукового забезпечення сільськогосподарських осушуваних меліорацій в Україні.

Ініціатором вшанування пам’яті вченого через виготовлення й встановлення на його честь меморіальної дошки виступила Національна наукова сільськогосподарська бібліотека НААН.

В урочистостях взяв участь директор ННСГБ НААН, академік НААН, Заслужений працівник сільського господарства України Вергунов Віктор Анатолійович. Він привітав професорсько-викладацький склад факультету, студентство, батьків, гостей з початком навчального року, побажавши наснаги, творчого натхнення, оптимізму.

Академік Вергунов В.А. зробив короткий меседж про М.О.Тюлєнєва, який був визнаним світовим авторитетом у галузі агромеліорації, автором понад 250 – наукових та науково-популярних праць з проблем сільськогосподарського використання осушуваних ґрунтів та заплав річок, які знайшли широке практичне застосування в Україні. Під його керівництвом розроблено низку меліоративних проектів щодо раціонального природокористування торфо-болотного фонду країни та організації діяльності переважної більшості спеціалізованих дослідних установ з означеної проблеми. Вчений значну частину свого життя, як випускник сільськогосподарського відділення Київської політехніки 1911 року працював викладачем з культури боліт і луківництва у Київському сільськогосподарському інституті (1923–1961) (з –1954 р. Українська ордена Трудового Червоного прапора сільськогосподарська академія).

Виступаючий зазначив, що на виконання Постанови Верховної Ради України від 18 грудня 2018 року № 2654-VIII «Про відзначення пам’ятних дат і ювілеїв у 2019 році» та відповідної Постанови Президії Національної академії аграрних наук України № 02/10 від 26 лютого 2019 р., протокол № 2 на державному рівні у поточному році відзначається 130 років з дня народження члена-кореспондента АН УРСР М. О. Тюлєнєва (1889–1969).

Право відкриття іменної меморіальної дошки М. О. Тюленєву було надано декану агробіологічного факультету НУБіП, доктору сільськогосподарських наук, доценту Тонха Оксані Леонідівні та завідувачу кафедри кормовиробництва, меліорації і метеорології НУБіП, доктору сільськогосподарських наук, професору Демидасю Григорію Іллічу.

 

 

 

сайт создан компанией web студия