Електронний каталог ННСГБ НААН online
Електронний каталог
ННСГБ НААН online

 


МінАПК

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Події

У 2017 р. на державному рівні відзначено 100-річчя з часу утворення Національної наукової сільськогосподарської бібліотеки Національної академії аграрних наук України (ННСГБ НААН).

Реконструюючи перебіг подій і фактів щодо становлення книгозбірні встановлено, що першим її директором з 1918–1922 рр. був учений-агроном, латвієць Генріх Отанович Кох (Johans Heinrihs Koh). Ним була відпрацьована правильна та далекоглядна стратегія з використанням усього найкращого, що було притаманне тогочасній бібліотечній справі з національними особливостями. Це має успішне застосування та затребуваність й наразі.

Враховуючи внесок Г. О. Коха не просто в становлення установи як спеціальної бібліотеки загальноукраїнського рівня у надзвичайно непростий для України час перших сподівань державності, а й отримання визнання як методично-координаційного центру по проблемі із реальними розробками, зокрема, з питань національної сільськогосподарської бібліографії при остаточному встановлені радянської влади, коли українські землі ввійшли до складу нової держави як окремої республіки, ННСГБ НААН були підготовлені офіційні звернення до відповідних установ вшанувати першого її керманича, українського вченого, латвійця за національністю Г. О. Коха (18.01.1881–9.04.1948). Цю ініціативу підтримало Посольство Латвійської Республіки в Україні, яке зацікавлене у вшануванні свого славетного земляка через встановлення на фасаді будівлі ННСГБ НААН ( вул. Героїв Оборони, 10, м. Київ) іменної меморіальної дошки. На що отримали позитивне рішення, ухвалене Комісією з питань встановлення пам’ятних знаків Київської міської державної адміністрації.

Детальніше читайте на офіційній сторінці КМДА та УНІАН за посиланням:

https://kyivcity.gov.ua/news/News-10-novikh-memorialnikh-doshok-vstanovlyat-na-fasadakh-kivskikh-budivel

та

https://www.unian.ua/society/10676172-u-kiyevi-vidkriyut-tri-memorialni-doshki-na-chest-vidatnih-ukrajinskih-vchenih.html

Незабаром відбудеться відкриття іменної меморіальної дошки, яка увіковічить пам'ять про Г.О. Коха, що творив не тільки історію нашої бібліотечної установи, а й України загалом.

 

 

 

сайт создан компанией web студия