Електронний каталог ННСГБ НААН online
Електронний каталог
ННСГБ НААН online

 


МінАПК

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Події

4 жовтня 2019 р. директор Національної наукової сільськогосподарської бібліотеки НААН, академік НААН, академік-секретар Відділення наукового забезпечення регіонального розвитку АПК ВЕРГУНОВ В.А. відвідав Полтавську державну сільськогосподарську дослідну станцію імені М.І. Вавилова Інституту свинарства і агропромислового виробництва НААН, де взяв участь в наукових читаннях з нагоди її 135-річчя з дня появи.

У своєму привітанні, зверненому до організаторів, співробітників установи, учасників заходу, гостей академік Вергунов зазначив, що ця дата – значна історична подія не лише для колективу дослідної станції, а й для всієї наукової спільноти України. Розпочавши свій родовід 10 листопада (н.с.) 1884 р. вона пройшла славний шлях у становленні та розвитку. Важкими були перші кроки Дослідного поля. Не маючи прикладу інших дослідних установ Росії щодо вивчення сільського господарства, йому довелося керуватися більше чуттям та інтуїцією і приймати на себе всю тяжкість «піонерської» справи. Полтавське дослідне поле – це книга, що реально навчала кожного бажаючого навикам ведення сільського господарства і сприяла впевненій безпомилковій роботі місцевим хліборобам. Результати дослідницької роботи стали азбукою вітчизняної агрономії, а також взірцем – якою повинна бути наукова сільськогосподарська установа, як організовувати і проводити наукові дослідження.

Вергунов В.А. також виступив перед аудиторією з науковою доповіддю, присвяченою пам’яті видатних вчених – основоположників сільськогосподарської дослідної справи в Україні за науковими напрямами, професора – Богданова Сергія Михайловича (1859–1920), Шиндлера Камілла Гавриловича (1869–1940) та члена-кореспондента АН УРСР Тюленєва Миколи Олександровича (1889–1969), ювілеї яких у 2019 році відзначються на депржавному рівні відповідно до Постанови Верховної Ради України № 2654-VIII від 18 грудня 2018 року «Про відзначення пам’ятних дат і ювілеїв у 2019 році».

Колектив Полтавської державної сільськогосподарської дослідної станції імені М.І. Вавилова Інституту свинарства і агропромислового виробництва НААН за вагомий внесок у розвиток вітчизняного сільського господарства й аграрної науки та з нагоди 135-річчя від дня створення станції був нагороджений Подякою Національної академії аграрних наук України.

 З нагоди цієї визначної події відбулося відкриття народного музею історії Полтавського дослідного поля.

 З нагоди 135-річчя з дня появи Полтавської державної сільськогосподарської дослідної станції імені М.І. Вавилова Інституту свинарства і агропромислового виробництва НААН було висаджено на її території Павловнію, його ще називають «алюміневе дерево» за стрункість.

 Дерево вважається гарною сировиною для виробництва біопалива: вона швидко зростає і самостійно регенерує від кореня, завдяки чому й отримала назву дерево-фенікс. Це означає, що мінімально 3 і максимально 5 циклів проростання можна очікувати без необхідності повторної висадки. Листя павловнії росте швидко і має дуже велику ємність переробки СО2.

Детальніше з інформацією «Найстарішій в Україні с/г науково-дослідній станції – 135 років» можна ознайомитися за посиланням:  https://central-ua.tv/news/40100/?fbclid=IwAR3vZbTD9d4b0pLI7-J6ZFqpf5rG2nKnnEsi6uoztGUm_SsUafwT65ydw4E

 

 

 

 

сайт создан компанией web студия