Електронний каталог ННСГБ НААН online
Електронний каталог
ННСГБ НААН online

 


МінАПК

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Події

За знаннями до бібліотеки.

23 жовтня 2019 р. Національну наукову сільськогосподарську бібліотеку НААН відвідали магістри кафедри агрохімії та якості продукції рослинництва імені О.І. Душечкіна агробіологічного факультету Національного університету біоресурсів і природокористування України під керівництвом доктора с.-г. наук Корсун Світлани Георгіївни. Заступник директора з науково-інформаційної та бібліотечної роботи, к.і.н. Татарчук Л.М. оглядово розповіла про історію становлення та розвитку бібліотеки, акцентуючи увагу присутніх на ролі бібліотеки в навчально-освітньому процесі, що бібліотека й книга – основні джерела знань й, зокрема, ННСГБ НААН є незамінним джерелом інформації з питань аграрної галузі.

Студенти відвідали читальні зали № 1 і 2, зал каталогів, були ознайомленні з правилами користування бібліотечними фондами.

Студенти ознайомились з правилами користування Бібліотекою, традиційними й електронним каталогом «УкрАгротека», зі світовими електронними інформаційними ресурсами з майбутньої спеціальності, відвідали каталоги, читальні зали № 1 і № 2. Особливе захоплення в студентів викликала постійно діюча виставка об’єкту національного надбання «Фонд видань XIX ст. з сільськогосподарської тематики ННСГБ НААН» та можливість зануритись в історію зародження, становлення та розвитку аграрної науки України, побачити на власні очі старовинні видання і доторкнутись до шедеврів видатних вчених-аграріїв.

Особливий інтерес екскурсантів викликали колекції «Фонду видань, випущених у XIX столітті з сільськогосподарської тематики ННСГБ НААН», внесених до Державного реєстру наукових об’єктів, що становлять національне надбання. Вони з цікавістю розглядали старовинні сільськогосподарські періодичні видання агробіологічного напрямку, перше видання знаменитої книги І. Є. Овсинського «Новая система земледелия» (1899 р.), піонера вітчизняного безполицевого обробітку ґрунту. Його вчення не втратило актуальності і в наш час, більш того, воно є основою сучасних технологій у землеробстві (відновлюваного органічного землеробства, мінімального обробітку ґрунту з використанням мульчування).

Родзинкою екскурсії стали, звичайно ж, стародруки і видання незвичайних розмірів: найбільшої книги нашого Фонду J. J. Audubon «The birds of America» та найменшої Castel R. «Histoire naturelle de Buffon…».

На завершення екскурсії студентство виявили бажання стати користувачами бібліотеки, зрозуміли, що книга – це один з головних засобів навчання, розвитку та душевної насолоди, а бібліотека пропагує книгу, розвиває художній смак і самостійність суджень і сприяє професійному зростанню.

 

 

 

сайт создан компанией web студия