Електронний каталог ННСГБ НААН online
Електронний каталог
ННСГБ НААН online

 


МінАПК

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Події

12 листопада 2019 року у конференц-залі головного корпусу Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського (м. Київ, просп. Голосіївський, 3) відбулася презентація книги В.А. Шендеровського «Вчені України у світовій науці».

На запрошення автора наукового видання, захід відвідали директор Національної наукової сільськогосподарської бібліотеки НААН, академік НААН В.А. Вергунов та завідувач сектору наукової бібліографії та біографістики, к.і.н., с.н.с. С.Д. Коваленко.

Книга Василя Шендеровського «Вчені України у світовій науці» (київський видавничий дім «Простір», 2019 рік видання) об’єднує серію книжок «Нехай не гасне світ науки», у яких подано короткі нариси про вчених, народжених українською землею, що своїм науковим доробком прислужилися світовій науці і культурі. Наполегливий науковий пошук доктора фізико-математичних наук, професора Василя Шендеровського повернув із забуття плеяду наших обдарованих земляків, чиї імена, досягнення, а головне – належність до України, замовчувано багато років. Книга вміщує приблизно 200 нарисів про українських вчених, які зробили вагомий внесок у скарбницю світової науки і культури, розкрив для широкого загалу.

Презентована книга свідчить про те, що вкрай важливо і надалі проводити ґрунтовну роботу з дослідження історії науки для утвердження національної свідо-мості через історичну пам’ять, через осмислення того, хто ми, якою є земля, яка нас народила.

Згідно з програмою заходу перед добірним товариством виступили провідні науковці, митці, артисти, зокрема музикант і композитор Кирило Вадимович Стеценко; поет-пісняр, заслужений діяч мистецтв України, народний артист України Вадим Дмитрович Крищенко; радіожурналістка, автор і ведуча політично-публіцистичної радіопрограми Національної радіокомпанії у прямому ефірі «Нехай не гасне світ науки» (1999) Емма Антонівна Бабчук; артист Тарас Компайніченко, музичний колектив «Хорея козацька» та ін.

 

 

 

 

сайт создан компанией web студия