Електронний каталог ННСГБ НААН online
Електронний каталог
ННСГБ НААН online

 


МінАПК

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Виставки

120 років із часу виходу в світ журналу «Промышленное садоводство и огородничество»

(1899-1903)

 

Журнал «Промышленное садоводство и огородничество» – це щотижневий ілюстрований журнал із плодівництва та городництва, який випускався в Харкові з 1899 по 1903 рік Д. Алферовим та М. Балабановим, пізніше – М. В. Петровим. Першим редактором журналу був видатний вчений-плодівник, доктор сільськогосподарських наук, професор, автор багаточисельних праць із плодівництва, овочівництва та декоративного садівництва Микола Іванович Кичунов. Журнал був одним із небагатьох російських періодичних видань, яке інформувало читачів про всі новини в галузі садівництва, плодівництва, помології та городництва. На його сторінках були надруковані оригінальні та перекладені статті з питань ландшафтного садівництва, повітряного та оранжерейного квітникарства та квіткового аранжування; статті зі збуту, зберігання та технічної переробки плодів та овочів.

Метою видання було поширення практичних прийомів та знань із догляду за садом та городом, а також знайомство читачів із цінами на плодоовочеву продукцію на головних ринках країни та за кордоном.

Журнал знайомив читачів із урядовими розпорядженнями, міжнародними та вітчизняними заходами, виставками та ярмарками рослин, методами щеплення та акліматизації заморських сортів, способами боротьби зі шкідниками; проводився щотижневий огляд сільськогосподарських видань та видань із садівництва – як вітчизняних, так і іноземних.

До колективу авторів входили такі знані фахівці з розведення садових і плодових культур, як Михайло Васильович Ритов, Левко Платонович Симиренко та Ріхард Іванович Шредер – видатні вчені-садівники та помологи, які зібрали цінні сортові колекції різних плодових, овочевих та інших сільськогосподарських культур, всебічно вивчали їх, поліпшували селекційним способом якість місця, займалися акліматизацією чужих та своїх сортів; Сигізмунд Олександрович Мокржецький – видатний ентомолог, організатор та директор Сімферопольського природничо-історичного музею, доцент ентомології Таврійського університету; Карл Георгійович Мейєр, Катерина Григорівна Аверкієва, М. М. Буренков, О. І. Журавський, В. С. Пржепіорський, В. Т. Романенко, П. І. Хінцицький та багато інших.

Для зручності читачів, в кожному першому номері видання був розміщений покажчик статей, надрукованих в журналі за рік.

Для ознайомлення з виставкою, присвяченою 120-річчю виходу в світ журналу «Промышленное садоводство и огородничество», окремі номери якого зберігаються у «Фонді видань, випущених у ХІХ столітті з сільськогосподарської тематики ННСГБ НААН», запрошуємо Вас завітати до читальної зали № 2 (кім. № 19) Національної наукової сільськогосподарської бібліотеки НААН.

 

 

 

 
сайт создан компанией web студия