Електронний каталог ННСГБ НААН online
Електронний каталог
ННСГБ НААН online

 


МінАПК

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Події

20 листопада 2019 року на виконання постанови Верховної Ради України від 18 грудня 2018 року №2654-VІІІ «Про відзначення пам’ятних дат і ювілеїв у 2019 році» щодо відзначення на державному рівні 150-річчя від дня народження видатного вченого в галузі сільськогосподарської механіки, засновника випробувань землеробських машин і знарядь в Україні Камілла Гавриловича Шіндлера (1869–1940) відбулося офіційне відкриття іменної пам’ятної дошки присвяченої вченому на будівлі 7-го навчального корпусу механіко-технологічного факультету Національного університету біоресурсів і природокористування України (НУБіП) (вул. Героїв Оборони, 12 в., м. Київ).

Серед почесних гостей церемонії відкриття меморіальної дошки були:
Перший віце-президент Національної академії аграрних наук України (НААН), академік НААН М.В. Гладій;
головний учений секретар НААН, академік НААН В. В. Адамчук;
директор Національної наукової сільськогосподарської бібліотеки НААН, академік НААН В.А. Вергунов, ініціатор відзначення на державному рівні 150-річчя від дня народження видатного вченого в галузі сільськогосподарської механіки, засновника випробувань землеробських машин і знарядь в Україні К.Г. Шіндлера (1869–1940) та встановлення на честь вченого пам’ятної дошки;
ректор Національного університету біоресурсів і природокористування України, член-кореспондент Національної академії педагогічних наук України С. М. Ніколаєнко;
Перший проректор НУБІП України, академік НААН І.І. Ібатуллін;
помічник народного депутата О.М. Юрченка;
декан механіко-технологічного факультету НУБіП України, кандидат технічних наук, професор Я.М. Михайлович;
професор кафедри сільськогосподарських машин та системотехніки імені акад. П.М. Василенка Національного університету біоресурсів і природокористування України, член-кореспондент НААН Д.Г. Войтюк;
професорсько-викладацький склад, науковці, студентство НУБіП України.

Декан механіко-технологічного факультету Ярослав Михайлович, у вступному слові сказав: «Професор Камілл Шиндлер – всесвітньовідомий вчений у галузі машинознавства і сільськогосподарського машинобудування, засновник випробувань сільськогосподарської техніки на теренах України, першої в Європі станції випробувань землеробських машин і знарядь при Київському політехнічному інституті. Він же став першим завідувачем кафедри сільськогосподарського машинознавства, правонаступницею якої є нині наша кафедра сільськогосподарських машин та системотехніки ім. академіка П.М. Василенка…».

У своєму вітальному слові ректор С.М. Ніколаєнко зазначив: «Університет на всіх напрямках, пов’язаних з агропромисловим комплексом, проводить історичні паралелі і пропагує вчених, які були своєрідними стовпами галузі, сказав. І один з них – це, безумовно, Камілл Шиндлер, у працях якого ми бачимо той підхід, який і сьогодні актуальний для вирішення існуючих проблем. Тобто розмова не про минуле, а про сучасне…»

Академік М.В. Гладій відмітив: «НУБіП, біля витоків якого стояли постаті такого масштабу, як Камілл Шиндлер, – це своєрідний Олімп наукових установ…»

Академік В.А. Вергунов тезисно зупинився на постаті ординарного професора Шиндлера. Він зазначив, що«...цей видатний вчений аж ніяк не міг бути вшанованим за радянських часів, бо його думки і висловлювання не співпадали з тодішньою ідеологією. А зараз – якраз час…»

Відбулося відкриття меморіальної дошки всесвітньовідомому ученому у галузі машинознавства і сільськогосподарського машинобудування, уродженцю Швейцарії Шиндлеру Каміллу Гавриловичу (1869–1940).

 

 

 

 

сайт создан компанией web студия