Електронний каталог ННСГБ НААН online
Електронний каталог
ННСГБ НААН online

 


МінАПК

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Події

Окрему сторінку у діяльності Національної наукової сільськогосподарської бібліотеки НААН займає співпраця з Вищими навчальними закладами аграрного спрямування України через створення регіональних Центрів історії природознавства, мета яких – через вивчення кращого із власної історії, забезпечення максимально швидкої адаптації складових аграрного сектору держави (виробництво, наука, освіта) до реалій євроінтеграційного процесу, організація і проведення наукових досліджень та їх популяризація.

До числа таких ВИШів відноситься Національний університет водного господарства та природокористування (Рівне), багаторічна продуктивна співпраця з яким підкріплена Угодою. Це єдиний в державі вищий навчальний заклад з потужною матеріально-технічною базою, висококваліфікованим кадровим потенціалом, який готує фахівців для галузі водного господарства. Упродовж свого існування університет пройшов славний шлях від гідротехнічного училища (1915 р., м. Київ. У 1959 р. переведено до м. Рівне як Український інститут інженерів водного господарства) до провідного вищого навчального закладу України, яким є наразі.

З грудня 2019 р. директор ННСГБ НААН, академік НААН В.А. Вергунов відвідав цей навчальний заклад, де провів презентацію своїх наукових видань. Зокрема окремо зупинився на З-х томному виданні «Історія сільськогосподарської дослідної справи в Україні», яке стало результатом його багаторічних досліджень з історії зародження, становлення й розвитку сільськогосподарської дослідної справи в Україні та автономній республіці Крим, де розглянуто її еволюційний поступ як організації та галузі знань у контексті визначення понять і державної політики із персоніфікованим наповненням через портретні нариси ста вітчизняних учених-аграріїв і організаторів галузевого дослідництва.

Автор презентував також інші свої видання, присвячені видатним вченим в галузі аграрних наук – основоположникам сільськогосподарської дослідної справи в Україні за своїми напрямами, професорам – Богданову Сергію Михайловичу (1859–1920), Шіндлеру Каміллу Гавриловичу (1869–1940) та члену-кореспонденту АН УРСР Тюленєву Миколі Олександровичу (1889–1969), ювілеї яких, відповідно до Постанови Верховної Ради України від 18 грудня 2018 року № 2654-VIII «Про відзначення пам’ятних дат і ювілеїв у 2019 році» та відповідних Постанов Президії НААН, визначені подіями в Україні, що відзначатимуться на державному рівні.

Вшануванню пам’яті видатних вітчизняних діячів присвячувалася виставка авторських видань, які популяризувалися через представлену шановній аудиторії книжкову виставку – «АГРАРНА НАУКА В УКРАЇНІ ТА ЇЇ ПОДВИЖНИКИ (У ВИДАННЯХ АКАДЕМІКА НААН ВЕРГУНОВА В.А.)

 

 

 

 

сайт создан компанией web студия