Електронний каталог ННСГБ НААН online
Електронний каталог
ННСГБ НААН online

 


МінАПК

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Події

На станції, що має назву Крути,

 На смерть стояло триста юнаків,

Щоб Україні волю повернути

 І зберегти на тисячі віків.

(авт. Сорока Ю.В.) .

29 січня 1918 рік… Символ героїзму та відданості нашого юнацтва і символ національної трагедії та безпечності. Збройне зіткнення на залізничній станції біля села Крути, яка розташовувалася на 130-му кілометрі в північно-східному напрямку від Києва, Україна. Учасники події: невеликий загін з боку юної Української Народної Республіки і знаменита Червона гвардія Радянської Росії, яка значно перевищувала своїх вимушених супротивників числом, бойовим потенціалом і досвідом. Як результат, у нерівній боротьбі полягло близько 300 студентів. Сімдесят років не згадували про подвиг одержимих, тих, хто першим згорів на жертовному вогні в ім’я незалежної України. День битви під Крутами став трагедією української молоді й усього українського суспільства.

З метою збереження пам’яті про героїчні дні Юнаків в обороні Волі України 15-го січня 2007-го року був підписаний Указ Президента (№ 15 /07), згідно з яким щорічно 29 січня відзначається «День пам’яті Героїв Крут».

 Для тих, хто цікавиться історією нашої держави, постійних відвідувачів та гостей читального залу у Національній науковій сільськогосподарській бібліотеці НААН презентовано книжкову виставку „Через Крути до майбутнього” (до Дня пам’яті Героїв Крут).

 

День битви під Крутами, не дивлячись ні на що, назавжди залишиться світлим в нашій пам’яті. День подвигу та прикладу для майбутніх і нинішніх поколінь. День надії і любові до своєї вітчизни. День пам’яті Героїв Крут.

На виставці представлено документи із фондів ННСГБ НААН. Для пошуку інших видань радимо скористатися електронними ресурсами бібліотеки та традиційними картковими каталогами.

Адреса, телефони, як дістатися: http://dnsgb.com.ua/adresa.html

Режим роботи: з понеділка по п’ятницю з 9.00 до 18.00.

Будемо раді Вас бачити.

Бажаємо всім приємного перегляду!

 

 

 

 

 

сайт создан компанией web студия