Електронний каталог ННСГБ НААН online
Електронний каталог
ННСГБ НААН online

 


МінАПК

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Події

17 лютого 2020 року у рамках візиту Національну наукову сільськогосподарську бібліотеку НААН відвідав Надзвичайний і Повноважний Посол Польщі в Україні Бартош Ціхоцький та радник з питань науково-освітньої співпраці посольства Республіки Польща в Україні Ева Матушек–Загата. Вітаючи Високоповажних гостей, директор бібліотеки, академік В. Вергунов поінформував їх про давні творчі контакти, що об’єднують наукове співтовариство України та Польщі, ознайомив з діяльністю бібліотеки, її історією, фондами, серед яких чільне місце займають польські видання.

 

В. Вергунов презентував Високоповажності науково-допоміжний бібліографічний покажчик «Польська сільськогосподарська книга у фондах ДНСГБ УААН та науково-дослідних установ і вищих навчальних закладів аграрного профілю (1771–2008 рр.)», який був виданий за підтримки Посольства Республіки Польщі в Україні і презентований у 2009 р. за участі, на той час, Надзвичайного і Повноважного Посла Республіки Польща в Україні Яцека Ключковскі.

Гості відвідали Фонд видань XIX ст., де були ознайомлені з колекціями цінних і рідкісних видань.

 

Особливу увагу привернула до себе унікальна спадщина польського народу – колекція польських видань XIX-поч. ХХ ст., яка налічує 31 примірник книг і періодичне видання «Gazeta rolnicza». Серед книг представлені видання польських науковців: вченого-агронома, професора Імператорського Варшавського університету, а пізніше – директора Маримонтського інституту сільського господарства і лісівництва М. Очаповського, засновника польського садівництва Е. Янковського, ілюстрована енциклопедія з сільського господарства, розроблена князем Я. Т. Любомирським, Е. Скавінським, С. Пристанським та ін. Частина видань демонструвалася на книжкових виставках.

Високоповажні гості ознайомилися з роботою Лабораторії оцифрування наукових фондів

та відвідали довідково-пошуковий апарат бібліотеки, який представлений системою каталогів і картотек, де пріоритетне місце займає електронний каталог та забезпечується доступ до інших ресурсів, у т.ч. віддалених, з питань сільського господарства.

 

Під час зустрічі були обговорені можливості розширення спектру українсько-польського наукового та бібліотечного співробітництва як в сфері історико-книгознавчих досліджень, що ґрунтуються на ідеї активізації та поглиблення наукового освоєння спадщини обох країн, пов’язаних спільністю та переплетенням історичних шляхів, книжкового обміну так і інших можливих напрямів співпраці.

Директор бібліотеки, академік В. Вергунов подякував панові Послу і раднику з питань науково-освітньої співпраці за можливість відвідати бібліотеку, за відкритість до співпраці в царині науки та культури.

Пан Посол Бартош Ціхоцький свої враження від візиту записав у Книзі відгуків почесних гостей ННСГБ НААН.

 

 

 

 

сайт создан компанией web студия