Електронний каталог ННСГБ НААН online
Електронний каталог
ННСГБ НААН online

 


МінАПК

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Події

Національна наукова сільськогосподарська бібліотека НААН запрошує відвідати тематичну виставку «Ерозія ґрунтів та боротьба з нею: проблема сьогодення», що розпочала функціонувати у читальній залі № 1.

На виставці представлено 33 видання – монографії, навчальні та практичні посібники, автореферати дисертацій, методичні рекомендації, збірники наукових праць, журнали, у яких висвітлюються питання вивчення ерозії ґрунтів в Україні, методів оцінки ерозійної небезпеки схилових земель, конструювання протиерозійних агроландшафтів та охорони ґрунтів у цілому.

Деякі видання з виставки:

Шифр: 190681. Скородумов О.С, Пастушенко В.О., Дунаєвський В.Н. Ерозія ґрунтів і боротьба з нею. Київ. Україна, 1961. 229 с.

У монографії висвітлюється вплив клімату, рельєфу, властивостей ґрунтів і геологічних порід, а також рослинності на розвиток ерозійних процесів. Характеризуються змиті та намиті ґрунти, їх розмив та нанос, поширення ерозії на Україні. Узагальнено наукові дослідження з питань ерозії і досвід колгоспів у запровадженні протиерозійних заходів.

 

 

Шифр: 527087. Світличний О. О., Чорний С. Г. Основи ерозієзнавства : підручник. Суми: ВТД «Університетська книга» 2007. 266 с.

 У підручнику представлені основні розділи ерозієзнавства – наукової дисципліни, що розглядає водну ерозію ґрунтів як процес, її наслідки для навколишнього середовища та господарської діяльності, а також засоби запобігання. Розглянуті методологія ерозієзнавства, аналіз чинників водної ерозії, методи оцінки ерозійної небезпеки схилових земель і оптимізації використання ерозійно-небезпечних земель із застосуванням як традиційних, так і сучасних ГІС-технологій.

 

 

Шифр: 552289. Лико Д.В., Лико С.М., Долженчук В.І., Портухай О.І. Охорона і раціональне використання земельних ресурсів: навчально-методичний посібник. Херсон. 2016. 664 с.

У посібнику розглянуто стан земельних ресурсів України, висвітлено особливості використання земель забруднених важкими металами, пестицидами та радіонуклідами. Приділено увагу напрямам розв’язання проблем раціонального використання природних ресурсів при переході до сталого землекористування. Проаналізовано організацію управління у галузі використання і охорони земельних ресурсів та правовий режим земель різних категорій.

 

 

 Ці та інші видання можна переглянути, завітавши упродовж двох тижнів до читальної зали № 1 Національної наукової сільськогосподарської бібліотеки НААН України або замовивши пізніше з основного книгосховища.

Адреса, телефони, як дістатися: http://dnsgb.com.ua/adresa.html

Режим роботи: з понеділка по п’ятницю з 9.00 до 18.00.

Будемо раді Вас бачити.

Бажаємо всім приємного перегляду!

 

 

 

 

 

сайт создан компанией web студия